Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas un Bolīvijas spēles tiesneši saņem mūža diskvalifikācijas

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) uz mūžu diskvalificējusi septiņus tiesnešus, kuri šī gada sākumā ietekmēja Latvijas un Bolīvijas, kā arī Igaunijas un Bulgārijas pārbaudes spēļu rezultātus.

Kā ziņots, februārī Turcijas pilsētā Antālijā, sporta kompleksā «Mardan», notika divas pārbaudes spēles, kuras organizēja aģentūra «Footy Sport International», - sākotnēji Latvija ar 2:1 uzvarēja Bolīviju, bet pēc tam Igaunija nospēlēja 2:2 ar Bulgāriju. Spēles kļuva zīmīgas ar to, ka visi septiņi vārti tika gūti no 11 metru soda sitienu atzīmes.

Jau februāra vidū trīs tiesneši tika diskvalificēti uz mūžu. Kopā šajā skandālā mūža diskvalifikāciju saņēma četri Ungārijas, kā arī trīs Bosnijas un Hercegovinas tiesneši. 

Pēc aizvadītajiem mačiem neviens ilgstoši nevarēja pateikt, kā sauca cīņu tiesnešus. Tomēr vēlāk «Footy Sport International» Latvijas Futbola federācijai (LFF) nosūtīja mača atskaiti, iekļaujot tiesnešu vārdus - mača galvenais tiesnesis bija Kenans Bajramovičs no Bosnijas un Hercegovinas, bet līnijtiesnešu pienākumus pildīja viņa tautieši Ratko Kuničs un Sinisa Zrničs. Spēles ceturtais tiesnesis bija ungārs Jānošs Čaks, kurš tiesāja arī Igaunijas un Bulgārijas spēli. Nevienam no trim bosniešu tiesnešiem nav bijusi FIFA kategorijas licence.

Tikmēr FIFA pārstāvis Kriss Ītons uzskata, ka arī šīs nedēļas vidū gaidāmās valstsvienību pārbaudes spēles varētu tikt ietekmētas.

«Šie mači noteikti varētu tikt ietekmēti,» intervijā «Bloomberg» teica Ītons, kurš FIFA pievienojās no policijas aģentūras Interpols. «Mēs vienmēr rūpīgi vērtējam spēles, kuras varētu tikt ietekmētas. Šobrīd tādas ir vairākas.»

Trešdien tiks aizvadītas 46 izlašu pārbaudes spēles, un Ītons uzsver, ka no korupcijas futbolā cieš ne tikai pats sporta veids, bet arī tā līdzjutēji. Tāpat Ītons stāstīja, ka starptautiskajā futbola korupcijas skandālu izmeklēšanā palīdzējis Singapūras pilsoņa Vilsona Radža Perumala arests, kurš tika apsūdzēts par Somijas futbola spēļu rezultātu ietekmēšanu.

«Tas mums palīdzēja izmeklēt vairākus mačus, kuri jau bija notikuši,» viņš stāstīja. «Mēs veidojam jaunu sistēmu, kas varētu būt efektīva šādu lietu izmeklēšanā.»

Kā vēsta Pasaules loteriju asociācija, tad kopējie zaudējumi no spēļu rezultātu ietekmēšanas varētu būt 90 miljardi dolāru (44,46 miljardi latu).

Bez Latvijas-Bolīvijas un Igaunijas-Bulgārijas mačiem kā korumpētās spēles tika minētas arī spēles ar Vācijas, Somijas, Kuveitas, Jordānijas, Malaizijas un Zimbabves izlašu līdzdalību.

Jau vēstīts, ka aprīlī FIFA izlēma anulēt Igaunijas un Bulgārijas valstsvienību pārbaudes spēles rezultātu. Pārbaudes spēle pret Bolīviju netika skaitīta marta FIFA rangā, taču toreiz LFF preses sekretārs Mārtiņš Hartmanis paziņoja, ka LFF aizvadīto spēli neignorēs un iekļaus savā statistikā.