Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pazudusi sensacionālā «oranžo» indiāņu cilts; bažas par notikušu genocīdu

Brazīlijā pazudusi «oranžo» indiāņu cilts, kuru 2008.gadā pamanīja Amazones džungļos. Šī cilts kļuva par pasaules sensāciju. Iespējams, ar 200 cilvēku lielo cilti izrēķinājās narkotirgoņi no Peru, vēstī ārvalstu mediji.

«Izolētās indiāņu mājas Brazīlijas mežos tika uzlauztas un izlaupītas jau jūlija beigās,» stāstīja indiāņu aizstāvji.

Pirmo reizi indiāņu fotogrāfijas tika publicētas pirms trim gadiem. Attēli uzņemti no augšas - lidmašīnas, kas riņķoja virs džungļiem Brazīlijas-Peru robežas apkārtnē. Indiāņi toreiz lidmašīnu apšaudīja ar bultām.

Jaunas fotogrāfijas tika publicētas 2011.gadā, savukārt februārī izveidota trīs minūšu gara filma.

Mēģinājumi atrast cilti šovasar nevainagojās panākumiem, proti, oranžo iezemiešu vietā bija palikušas vien tukšas būdas. Ierēdņi, kā arī cilšu pētnieki bažījas, ka indiāņus no viņu mājokļiem padzina vai pat nogalināja narkotiku un cilvēku trigotāji, kuri uzdarbojas pierobežas rajonā.

«Ja mūsu bažas būs reālas, tas būs liels trieciens mūsu centieniem saglabāt neskartu džungļu cilti. Tas var būt īsts genocīds,» pastāstīja cilšu pētnieks.