Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: pagaidām par skaļu teikt, ka sācies pasaules finanšu krīzes otrais vilnis

Pagaidām ir par skaļu teikt, ka sācies pasaules finanšu krīzes otrais vilnis, šādu viedokli šodien «Radio 101» pauda Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Viņš atzina, ka patlaban kopā ar Finanšu ministriju tiek vērtēta finanšu krīzes ietekme uz ekonomisko attīstību. Vērtējot krīzes iespaidu uz Latviju, kuras ekonomiskās izaugsmes tempi šobrīd pārsniedz prognozētos un kuras izaugsme ir orientēta uz eksportu, ir svarīgi, kas notiek pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Savukārt Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» premjers atzina, ka sabalansēts budžets Latvijā varētu būt gaidāms 2014.gadā, bet budžets ar pārpalikumu - 2015.gadā.

Latvijas Radio Dombrovskis arī atzina, ka valstij piederošās AS «Citadele banka» pārdošanā nav novilktas sarkanās līnijas, kas liegtu to pārdot krievu investoriem. Premjers atzina, ka priecātos, ja Latvijā ienāktu spēlētājs no Eiropas Savienības valstīm, Vācijas vai arī ASV, taču sarkanās līnijas nav novilktas.

LETA jau ziņoja, ka Latvija vērtē un modelē dažādus iespējamos rīcības scenārijus turpmākajai situācijas attīstībai pasaules ekonomikā, šodien pēc tikšanās žurnālistiem apliecināja Valsts prezidents Andris Bērziņš un Dombrovskis.

Bērziņš informēja, ka šodien tikšanās laikā puses ļoti rūpīgi izvērtējušas ekonomiskās situācijas attīstību pasaulē, kā arī pārrunājušas iespējamos ASV attīstības scenārijus.

Arī premjers apliecināja, ka valdība ļoti rūpīgi seko līdzi notikumiem pasaules tirgos un Finanšu ministrijai doti konkrēti uzdevumi šajā jautājumā.

Valdības vadītājs norādīja, ka sarežģītā situācija pasaulē var atsaukties uz eirozonas attīstību un arī uz Latvijas attīstību. Patlaban ekonomikas pieaugumu lielā mērā nodrošina eksports, kura turpmākā izaugsme būšot ļoti atkarīga no situācijas globālajā ekonomikā.

Tāpēc Latvija ļoti rūpīgi sekojot līdzi un vērtējot iespējamos darbības modeļus.