Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV fondu tirgus atkal krīt, lejupslīde atgriežas arī Eiropā

Tirdzniecība ASV fondu tirgū trešdien atsākās ar kritumu vairāk nekā 3% apmērā, tādējādi neturpinot otrdien piedzīvoto kāpumu; kritums tuvojoties tirdzniecības sesijas noslēgumam trešdien atgriezies arī Eiropas fondu tirgū.

Volstrītas indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien neilgi pēc biržas atklāšanas nokritās par vairāk nekā 3,6%, bet abi pārējie nozīmīgākie ASV indeksi «S&P 500» un Nasdaq Composite» samazinājās par attiecīgi 3,5% un 3,4%.

Lai gan investoriem sākotnēji pozitīvi reaģējot uz ASV Federālo Rezervju sistēmas (FRS) otrdien pausto apņemšanos vismaz nākamos divus gadu nepalielināt procentu likmes, ASV fondu tirgus otrdien piedzīvoja kāpumu, un šīs ziņas trešdien veicināja augšupeju arī Eiropas biržās, trešdien kritums ir atgriezies.

Analītiķi norāda, ka FRS paziņojumam, acīmredzot, ir bijusi vien īstermiņa ietekme un investoru bažas par globālās ekonomikas perspektīvām ir atgriezušās.

Itālijas «FTSE Mib» indekss trešdien dienas otrajā pusē piedzīvoja kritumu par vairāk nekā 4%, bet Spānijas «IBEX 35» indekss nokritās par vairāk nekā 3,4%.

Francijas fondu tirgū reģistrēta lejupslīde 4,7% apmērā, lielāko kritumu piedzīvojot bankai «Societe Generale», kuras akciju vērtība nokritās par vairāk nekā 20%.

Tajā pat laikā Šveicē reģistrēta lejupslīde vairāk nekā 3% apmērā.

Frankfurtes galvenais indekss nokritās par vairāk nekā 4%, bet Londonā fiksēts kritums par vairāk nekā 3%.