Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veselības aprūpe sliktāka nekā kaimiņvalstīs; mediķi cer iztikt bez streikiem

Runājot par veselības aprūpes finansējumu, Latvijā ir vissliktākā situācija Baltijas valstīs. Turpretim - gan Lietuvā, gan Igaunijā notiek algu paaugstināšana medicīnas nozarē strādājošajiem, intervijā Latvijas Radio sacīja Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Viņš norādīja uz negatīvu parādību, kad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tiek samazināts finansējums.

Keris vēlreiz apstiprināja, ka protesta akcijas noteikti būs, tomēr tās neapdraudēs pacientus, jo piedalīsies tie mediķi, kuriem tajā brīdī nav jābūt darbā.

Kā informēja Keris, pirmās akcijas notiks Cēsīs. Nākamajā nedēļā pievienosies arī Ogre un Kuldīga, tāpat gatavojas arī pārējie reģioni. Ja pirmajās protesta akcijās valdība, Saeima un prezidents neieklausīsies, akcijas notiks arī Rīgā.

Jautāts, vai ir arī streika iespējamība, Keris sacīja: «Gribētos cerēt, ka nē.»

Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs norāda, ka mediķiem ir konkrēts piedāvājums, kas sakrīt arī ar starptautiskām rekomendācijām - šogad jāpiešķir papildu līdzekļi, lai varētu turpināt nodrošināt neatliekamo palīdzību visās slimnīcās.

Kas attiecas uz nākamo gadu, veselības aprūpei jāparedz finansējums, kas nav mazāks par četriem procentiem no iekšzemes kopprodukta.

Viņš noraidīja apgalvojumu, ka protesti apzināti rīkoti pirmsvēlēšanu laikā, ar mērķi mudināt politiķus uz populistiskiem lēmumiem.

«Vispirms jāsaka, ka situācija, kurā atliek naudas medicīniskajai palīdzībai otrajā pusgadā, atkārtojas gadu no gada. Populisms būtu tad, ja no nākamā gada solītu veselības aprūpi, kāda ir Francijā, Vācijā vai Zviedrijā. Bet tas, ka valdībai jārūpējas par savu iedzīvotāju proporcionāli iespējām, tas nav populisms, bet ilgtspējīgas attīstības ievērošanu,» sacīja Keris.