Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārste ar nolūku bērnam nosaka baisu viltus diagnozi

Kāda zīdaiņa māte ir satriekta par pretrunām ārstu uzstādītajās diagnozēs - neirologs pēc konsultācijas paziņojis viņai un ģimenes ārstam, ka viņas mazulis ir vesels, taču vēlāk portālā, www.latvija.lv. kur reģistrētiem iedzīvotājiem pieejama informācija arī par valsts un pašvaldības sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem, māte uzzinājusi, ka viņas bērns izrādās ir smagi slims, ziņo LNT raidījums «Tautas balss».

Kaut arī jaunās māmiņas Solvitas dzemdības noritējušas bez sarežģījumiem, Cēsu dzemdību nama ārsti portālā sarakstījuši šausmu lietas- ka bērns dzemdībās ticis mākslīgi elpināts un slēgts pie monitoriem, kaut nekas tāds nenotika.

Savukārt pirms mēneša apmeklētā ārste neiroloģe ierakstījusi, ka viņas meita ir smagi slima - viņai ir jaundzimušo cerebrālā išēmija, kaut ārste apmeklējuma laikā viņai apgalvojusi un arī slēdzienā ierakstījusi, ka bērns ir neiroloģiski vesels.

Pretī «diagnozei» portālā rakstīts, ka ārste par šīs «slimības ārstēšanu» no valsts saņēmusi astoņus latus.

Valmieras veselības nama bērnu neiroloģe Baiba Uškāne raidījumam skaidro, ka tas nav slēdziens, bet tikai nosūtīšanas mērķis, jo profilaktiskās apskates valsts neapmaksājot. Tāpēc tiekot ierakstīta viltus diagnoze, jo, ja tiktu ierakstīts, ka bērns ir vesels, vizīte netiktu apmaksāta.

Veselības norēķinu centra speciālists Toms Noviks gan ir neizpratnē par šādu ārstes skaidrojumu, jo ārstam nebija nekādu tiesību e-pakalpojumu katalogā rakstīt pretrunīgu informāciju.

Savukārt, mātei, kas ieradusies noskaidrot, kāpēc ierakstīta šāda diagnozē, ārste atgādina, ka būšot jāmaksā arī par šo sarunu, jo tiekot tērēts viņas laiks.

Solvita neesot vienīgā, kas bijusi šokā par bērna «diagnozi». Kādam pusgadu vecam bērna tikusi ierakstīta diagnoze «anoreksija», kāda cita māte, savukārt, uzzinājusi, ka viņai  bijušas patoloģiskas dzemdības, jo viņai bijis sifiliss…