Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Egle nosauc aktuālākās problēmas, kuras palīdzēs risināt prezidentam

Aktuālākās problēmas, kuras tiks palīdzēts risināt Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, ir nākamā gada budžets, nodokļi un birokrātiskā sloga mazināšana, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja prezidenta padomniece ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības jautājumos Elīna Egle.

Vaicāta par prezidentam piedāvātajiem ekonomikas uzlabošanas pasākumiem, Egle stāstīja, ka priekšlikumi skar plašu jautājumu loku, kas izkristalizējušies sarunās ar atbildīgajām institūcijām, ekspertiem.

«Piemēram, jādefinē nākamā gada valsts budžeta ietvars vēl šīs valdības laikā, uzmanība jāpievērš kapitālsabiedrību pārvaldības politikas izstrādei, jākoncentrē atbalsta instrumenti uzņēmējdarbībai, jāvienojas par turpmāko stratēģisko dokumentu izstrādes un ieviešanas procesu, tā sasaisti ar finanšu plānošanu, skaidri jāpasaka, ka nodokļi netiks celti, kā arī - ja tiks samazināti nodokļi, tad kuri. Tāpat jāsamazina birokrātiskais slogs. Tie ir galvenie virzieni, ar kuriem strādājam,» uzsvēra Egle.

Viņa norādīja, ka nesenā sarunā ar Finanšu ministriju (FM) uzņēmēju biedrībām tika uzsvērts, ka nodokļu pozīcijās, kurās ieņēmumi pieaug, var pārskatīt to apjomu, piemēram, iedzīvotāju ienākuma nodoklis un akcīzes nodokļi. Tāpat eksperte ir pārliecināta, ka ilgtermiņā jādomā par darbaspēka nodokļu samazināšanu, jo šie nodokļi skar pilnīgi visas tautsaimniecības nozares.

Savukārt nākamā gada budžeta konsolidācijas pasākumus, kas paredz 100-110 miljonu latu konsolidāciju, Egle nekomentēja, jo valdība nav veikusi nekādas nākamā gada budžeta sagataves un prezidents ar tām nav iepazinies.

«Katrā ziņā lēmums par budžeta izstrādes atlikšanu pēc jaunās Saeimas stāšanās darbā nav pareizs. FM ir pēc iespējas ātrāk un detalizētāki jāizstrādā nākamo trīs gadu budžeta ietvars un redzējums par nākamo gadu, kas var viest vēlētājos skaidru izpratni par priekšvēlēšanu solījumu pamatotību un prezidentam veikt izvēli par atbilstošu premjeru budžeta apstiprināšanai un īstenošanai,» uzsvēra Egle.

Jau ziņots, ka Egle par Valsts prezidenta padomnieci ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbības jautājumos kļuva šā gada 1.augustā.

Egle Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores amatā stājās 2004.gada jūnijā, bet pirms tam viņa astoņus gadus bija strādājusi AS «Aldaris» komunikāciju jomā un vadījusi uzņēmuma sabiedriskās attiecības.

Saskaņā ar Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas mājaslapā pieejamo informāciju Egle ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē un pēc tam turpinājusi doktorantūras studijas, akadēmiskajā darbībā pievēršoties publiskās pārvaldības jautājumiem un interešu pārstāvniecībai.

Viņa pārvalda latviešu, krievu, angļu un zviedru valodu, kā arī ir pamatzināšanas vācu, norvēģu un franču valodā.