Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Avīze: skolnieka sagatavošana arvien dārgāka

Pirms diviem gadiem kancelejas preču iegāde skolasbērnu vecākiem izmaksāja no 10 līdz 20 latiem. Šogad gandrīz puse vecāku atzīst, ka mugursomas un būtiski nepieciešamo skolas lietu iegāde izmaksās vairāk nekā 40 latu, nerēķinot apģērbu un apavus.

Tā liecina laikraksta «Neatkarīgā» veiktā aptauja.

2009. gadā uzskatīja, ka skolas somas un kancelejas preču sarūpēšana izmaksā apmēram 20 latu, savukārt 35% atbildēja, ka būs jāizdod vairāk nekā 40 latu. Šogad avīzes veiktajā aptaujā secināts, ka ar tik lielu summu rēķinās jau 48% aptaujāto.

Tajā pašā laikā lielveikalu pārstāvji apgalvo, ka skolas somu un kancelejas preces iespējams iegādāties lētāk. «Maxima Latvija» aprēķini liecina, ka šo preču iegāde izmaksā aptuveni 15,23 latus, savukārt «Rimi» veikalos pirmklasniekam ir iespējams nokomplektēt mugursomu ar būtiski nepieciešamajām skolas lietām par nepilniem 19 latiem.

Vairāki aptaujātie vecāki atzīst, ka ar vislielākajām naudas summām skolas lietu iegādei jārēķinās tieši pirmklasniekiem, jo tad tiek pirkts jauns, it īpaši tad, ja tas ir pirmais bērns ģimenē, kas iesāk skolas gaitas.

Pirmklasnieces Paulas mamma Kristīne Vīksne laikrakstam stāsta: kopējos izdevumus meitas sapošanai skolas gaitām būs no 100 līdz 150 latu, ja vien nebūs vēl kādi neparedzēti izdevumi.

Arī otrklasnieka Mika mamma Inga atklāja, ka šogad Miku uz skolu sapost izdosies lētāk nekā pērn, kad viņš uzsāka mācību gaitas. Tad skolas lietu un apģērbu iegāde izmaksāja 136 latus.