Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kleina un Bindemane kļuvušas par «Mammadaba» vēstnesēm

Pirmo reizi pašā Rīgas centrā darbojas «Mammadaba meža vēstniecība», kas līdz pat 20.augustam pilsētniekus izglītos par atpūtas iespējām dabā, kā arī piedāvās dažādus interesantus pasākumus. 

Lai izglītotu sabiedrību par atpūtas iespējām dabā, kā arī raudzītos, lai pēc cilvēkiem daba paliktu sakopta, šodien tika akreditēti seši jauni «Mammadaba» vēstnieki. Par vēstnieci kļuvusi dizainere Aļona Bauska, žurnāla «Deko» galvenā redaktore un blogotāja Agnese Kleina, bērnu dzīvesstila blogere Santa Bindemane, kafejnīcas un «vintage» lietu bodītes «Bonēra» radītājas Grēta Gorjučko un Aija Lejiņa, kā arī sociālo mediju eksperts un diskžokejs Artūrs Mednis.

«Mammadaba vēstniecība» 11 dienas no plkst.12 līdz 20 darbosies Rīgas kanālmalā starp Latvijas Universitāti un Brīvības pieminekli, kur rīdzinieki un pilsētas viesi varēs izjust un iepazīt meža veltes, varēs iepazīties ar «Mammadaba» piedāvātajiem atpūtas objektiem, šodien «Mammadaba vēstniecības» atklāšanā stāstīja AS «Latvijas valsts meži» Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Šajā laikā Rīgas kanālmalā varēs iegūt informāciju gan par «Mammadaba» objektiem un atpūtas iespējām dabā, gan arī varēs izbaudīt dažādas aktivitātes, jo katru dienu būs dažādas nodarbības, piemēram, notiks jogas meistarklases, notiks skaistumkopšanas un veselības mācība, galda spēļu spēlēšana un vakaros būs baudāma muzikālā programma.

Kotovičs informēja, ka «Mammadaba» Latvijas teritorijā piedāvā 409 dažādus atpūtas objektus, no kuriem daži ir pavisam nelieli. «Mammadaba» Latvijas dabā piedāvā 311 atpūtas vietas, 53 apskates objektus, 40 dabas takas un piecus skatu torņus, kur no augšas var pavērties uz dabas skaistumu. «Aptuveni 100 no «Mammadaba» objektiem atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās ar savdabīgu floru un faunu,» sacīja «Latvijas valsts mežu» Komunikācijas daļas vadītājs.

Ir novērots, ka pēdējos gados pieaug iedzīvotāju interese vērot putnus. Latvijā kopumā ir 22 putnu vērošanas vietas, savukārt tiem, kuriem patīk braukt ar velosipēdu, ir pieejamas trīs skaistas velotakas. Cilvēku iecienītākie objekti ir Tērvetes dabas parks, Pokaiņu mežs, Niedrāju ezers, Čertoku jeb Velnezers un Tīrumnieku purva takas.

«Latvijas valsts meži» un «SEB banka» veiktajā pētījumā noskaidrots, ka vairāk nekā 90% iedzīvotāju patīk atpūsties un pavadīt laiku dabā, taču par savu iecienītāko atpūtas veidu to min vien katrs sestais iedzīvotājs, jo ne vienmēr cilvēki pārzina visas iespējas un atrod laiku, ko pavadīt dabā. Tādēļ «Mammadaba vēstniecība» Rīgas centrā būs īstā vieta, kur iepazīties ar atpūtas iespējām dabā dažādās Latvijas vietās, pauda Kotovičs.

Kā iecienītāko atpūtas veidu dabā iedzīvotāji visbiežāk - 40% - min piknikus, 37% - atpūtu pludmalē, bet 34% - ogu un sēņu lasīšanu mežā. Gandrīz tikpat iemīļota iedzīvotāju vidū ir arī braukšana ar velosipēdu - 30%, kā arī ekskursijas uz dažādiem tūrisma objektiem - 29%.

Lai dabā baudītu kvalitatīvu atpūtu, iedzīvotājiem būtiskas ir dažādas ērtības, piemēram, 60% aptaujāto ir svarīgi tīra un sakopta vide, 41% - labiekārtotas atpūtas vietas, 34% - svarīga ir iespēja apmeklēt dažādus objektus bez maksas, 31% svarīga ir ērta piekļuve izvēlētajam galamērķim. Rīdzinieki ievērojami biežāk nekā citu pilsētu iedzīvotāji minējuši ērtas nokļūšanas iespējas atpūtas vietās, savukārt lauku iedzīvotājiem daudz būtiskāk nekā pilsētniekiem ir cenu aspekts.

Pārsteidzoši, ka atpūtu dabā īpaši iecienījuši jaunieši vecumā līdz 19 gadiem, uzsvēra «SEB banka» valdes locekle Ieva Tetere. Viņa pauda cerību, ka, pateicoties Rīgas centrā atklātajai «Mammadaba vēstniecībai», pilsētnieki, kuri līdz šim atturējās no atpūtas iespējām dabā, iepazīstoties ar plašo piedāvājumu klāstu dabā, mainīs savas domas un dosies dabā gan tādēļ, lai baudītu klusumu un mieru, gan arī lai atbrīvotos no negatīvajām emocijām, vai arī tādēļ, lai baudītu dažādas dabas veltes - sēnes un ogas.

Rīgas centrā esošajā «Mammadaba vēstniecībā» būs arī iespēja tikt pie jaunām «SEB bankas» kartēm. «Mēs jau esošajiem vai arī topošajiem klientiem piedāvāsim iespēju savā īpašumā iegūt jaunu bankas karti ar kādu no «Latvijas valsts mežu» fotogrāfijām. Šī karte kalpos arī kā identifikācijas zīme, jo, apmeklējot Tērvetes dabas takas vai Pokaiņu mežu, uzrādot šo karti vai arī norēķinoties ar to, varēs iegūt 50% atlaidi,» stāstīja Tetere.

Psihoterapeits Juris Batņa uzsvēra, ka daba ir redzamākā un skaistākā Dieva daļa. Viņš aicina cilvēkus vairāk doties dabā, jo tā var atbrīvoties gan no sliktajām emocijām, gan arī atpūta dabā ļaus atjaunot iztērēto enerģiju.