Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko daba gaida no vīrieša, ko no sievietes

Sievietes hipotalāms ir daudz mazāks nekā vīrietim, un viņas organismā ir krietni mazāk testosterona, kas aktivizētu hipotalāma darbību. Tāpēc arī sievietēm, kopumā ņemot, ir daudz zemāka dzi­mumtieksme nekā vīriešiem un viņas arī nav tik agresīvas.

Bet kāpēc tad daba nav radījusi sievieti kā aizrautīgu nimfomāni, lai nodroši­nātu sugas turpināšanos? Tāpēc, ka bērna iznēsāšana un kopšana, kamēr viņš vēl nav kļuvis patstāvīgs, aizņem pārāk ilgu laiku.

Tādām dzīvnieku sugām kā, piemēram, trušiem grūsnības periods ilgst tikai sešas nedēļas, un jaundzimušie trusēni jau pēc divām nedēļām prot paši sameklēt barību un paslēpties no plēsīgiem zvē­riem. Trusēniem nav vajadzīgs tēvs, kas tos barotu vai pasargātu no briesmām.

Ziloņu vai dambriežu mazulis jau tūdaļ pēc dzimšanas sāk staigāt un var doties līdzi savu ciltsbrāļu klejojumos. Pat mūsu tuvākais radinieks — šimpanzes mazulis, sešu mēnešu vecumā palicis bez mātes, prastu izdzīvot saviem spēkiem.

Turpretī vairākumam sieviešu deviņu mēnešu ilgās grūtniecības otrajā pusē ir jāatsakās no daudzām ierastām fiziskām aktivitātēm, un līdz brīdim, kamēr cil­vēka bērns iemācās patstāvīgi ēst un kaut cik pasargāties no briesmām, paiet vismaz pieci gadi. Tāpēc arī sievietes tik ļoti interesē tādas viņu nākamo bērnu tēva īpašības kā spēja nopelnīt ģimenei iztiku, sagādāt jumtu virs galvas un pasargāt no briesmām.

Dažiem vīriešiem šķiet, ka tēva pienākumi beidzas līdz ar apaug­ļošanas brīdi.

Sievietes galvas smadzenes ir iekārtotas tā, ka viņa saviem nākama­jiem bērniem grib atrast tēvu, kurš uzņemtos pienākumu palikt kopā ar viņu vismaz tik ilgi, kamēr paaugas bērni. Tieši to arī sieviete vēlas atrast savā partnerī — uzticību un spēju uzņemties ilgstošas saistības.