Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas uzbrucējs, iespējams, iespaidojies no Norvēģijas slepkavas

Igaunijas varas iestādes uzskata, ka vakar notikušais [s:39018]Igaunijas Aizsardzības ministrijai Tallinā varētu būt saistīts ar nesenajiem traģiskajiem notikumiem Norvēģijā, ziņo Igaunijas mediji.

Igaunijas premjers Andrus Ansips 57 gadus veco juristu Karenu Drambjanu, kurš 11.augustā ielauzās Igaunijas Aizsardzības ministrijā, kur sarīkoja apšaudi, salīdzinājis ar norvēģu teroristu Andersu Breiviku, kas 22.jūlijā Norvēģijā nogalināja 77 cilvēkus.

«Viņu [Drambjanu] acīmredzot iedvesmoja masveida slepkavības Norvēģijā. Pēc visa spriežot, viņam bija tālejoši mērķi,» teicis Ansips intervijā portālam «Delfi.ee», vienlaikus atzīstot, ka Drambjans nav izteicis politiskas vai jel kādas citas prasības, un viņa motīvi joprojām ir neskaidri.

Iepriekš tika ziņots, ka Drambjans dzimis Armēnijā, Igaunijā viņš saņēmis pilsonību. Viņam bijuši konflikti ar policiju, taču tie nav bijuši krimināla rakstura.

Kā iemesls Drambjana rīcībai tiek minētas viņa materiālās problēmas un politiskās neveiksmes. Drambjans neesot varējis norēķināties par sadauzīto automašīnu, un banka viņa dzīvokli piespiedu kārtā izlikusi pārdošanā.

Tāpat viņa uzbrukums varētu būt saistīts ar Drambjana neapmierinātību ar Igaunijas diskriminējošo politiku attiecībā uz krievvalodīgajiem. «Viņš devās tieši uz Aizsardzības ministriju, lai satiktu aizsardzības ministru Martu Lāru, kas tiek uzskatīts par vienu no krievvalodīgos diskriminējošās politikas ideologiem,» norādījis kāds Drambjana paziņa un partijas biedrs.

Presē arī izskan minējumi, ka Drambjanam bijušas psiholoģiskas problēmas. Tāpat tiek pieļauts, ka viņš tādējādi paudis nepatiku pret Igaunijas sociālekonomisko politiku.

domā