Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Centrāltirgū notiks performance «Tirgus teātris»

Rīgas svētku laikā, 20.augustā, Rīgas Centrāltirgū no plkst.12 līdz 18 piecās dažādās vietās norisināsies teātra mākslas projekts «Tirgus teātris».

Piecās performancēs ar daudzveidīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem - leļļu teātri, dejām, muzikāliem priekšnesumiem un stāstu stāstīšanu - tiks atklātas Rīgas un tās iedzīvotāju dažādās sejas un noskaņas.

Kopš seniem laikiem tirgus ir ne vien preču un naudas maiņas punkts, bet arī vieta, kur satiekas visdažādākie sabiedrības slāņi, līdz ar to visplašākās dzīves parādības tirgū novērojamas ļoti koncentrētā, teātra mākslai piemērotā un skatītājus aizraujošā intensitātē, pauda Treile.
Performances veidos jaunie teātra profesionāļi, kuru vidū būs režisori Ģirts Šolis, Valters Sīlis, Toms Auniņš un Andrejs Polozkovs, kā arī horeogrāfe Eva Vancāne.

Katrs teātra projekts būs veltīts sabiedrībā aktuālām tēmām un veidots mūsdienīgā teātra valodā, tomēr vienlaikus būs saprotams ikvienam tirgus apmeklētājam. Katrs stāsts ilgs divas stundas, taču skatītāji varēs izvēlēties, cik ilgi vērot notiekošo.

No plkst.12 līdz 14 pie Rīgas Centrāltirgus centrālās ieejas būs skatāma leļļu tehnikā veidotā izrāde «Vectēvs». Jau «Dirty Deal Teatro» rādītajās izrādēs popularitāti guvušais Vectēvs šoreiz būs kļuvis par režisoru un kopā ar draugiem - aitiņu, zaķi, bebru un citiem - iestudēs teātra izrādi. Vectēvs ir mazliet ļaunprātīgs, tomēr humora pilns, un draugi viņam palīdz izkļūt no dažādām dzīves kataklizmām, kā arī seko, lai tā rīcība ir atbilstoša sabiedrībā pieņemtajām normām.

Savukārt no plkst.13 līdz 15 pie Rīgas Centrāltirgus administrācijas ēkas būs baudāms projekts «Zinātniskās sarunas», kas būs fantāzijas ceļojums pa Rīgu, kādu to nekad neredzēsim vai redzēsim tālā nākotnē. Pastāvīgi mainīgā Rīga nekad nebūs gatava. Rātslaukums, lielie tirdzniecības un kinozāļu kompleksi, citi jaunie apbūves projekti jau kļuvuši par ierastu galvaspilsētas daļu, taču vēl tikai pirms 20 gadiem Rīga izskatījās pavisam citādi.

Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā no plkst.14 līdz 16 būs redzama dejas izrāde «Ledusskapis trim». Iestudējums būs laikmetīgās dejas stāsts par vēlmēm, sasniedzamo, mīlestību un vientulību.
Pie rūpniecības preču tirgus no plkst.15 līdz 17 tiks prezentēts projekts «24 stundas», kas būs interaktīvs stāsts par zvejnieku, zemnieku un tirgotāju, kuri sacenšas pārdošanas mākslā. Skatītāji tiks iesaistīti gan labāko tirgotāju sacensībās, gan muzikālā priekšnesumā, ko visi kopā radīs ar tirgū sastopamajiem mūzikas instrumentiem.

Savukārt pie gaļas paviljona no plkst.16 līdz 18 tiks piedāvāts iestudējums «Jēkabs», kurā vecais vīrs Jēkabs atklās savu nostāju par valstī un sabiedrībā notiekošo.

Jau ziņots, ka Rīga šogad svin 810 gadu jubileju un no 19.augusta līdz 21.augustam pilsētā plānoti daudzveidīgi svētku pasākumi. Svētku laikā Mežaparka Lielajā estrādē notiks lielkoncerts «Meistars. Dziesma. Leģenda.», Ķīpsalas hallē notiks trešie Rīgas dejotāju svētki, notiks pasaules līmeņa sporta aviācijas sacensības, kā arī gaidāms grupas «BI2», Diānas Arbeņinas un grupas «Nočnije Snaiperi» koncerts «Arēnā Rīga». Svētku laikā pilsētas iedzīvotāji un viesi līdzdarboties varēs dažādos ielu svētkos un apmeklēt tradicionālos un jaunizveidotos pasākumus 11.novembra krastmalā un Vērmanes dārzā.

Rīgas svētku laikā, 20.augustā un 21.augustā, brauciens pilsētas sabiedriskajā transportā būs bez maksas.