Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kontadors arī nākamgad nepiedalīsies «Giro d'Italia»

Titulētais Spānijas riteņbraucējs Alberto Kontadors nepiedalīsies nākamā gada prestižajā daudzdienu velobraucienā «Giro d'Italia», piektdien atklāja sportists.

Šādu lēmumu viņš pieņēmis, lai kārtīgi sagatavotos 2012. gada prestižajam velobraucienam «Tour de France», kurā Kontadors vēlas izcīnīt savu ceturto uzvaru.

«Tour de France» sacensībās viņš triumfēja 2007., 2009. un 2010. gadā, taču šīgada velobraucienā spānis ierindojās piektajā vietā.

«Kad es piedalos sacensībās, man ir grūti necīnīties par uzvaru, tāpēc būs labāk, ja es «Giro d'Italia» laikā turpināšu trenēties,» skaidro Kontadors.

Iepriekš ziņots, ka Kontadors nepiedalīsies arī šīgada savā dzimtenē notiekošajās «Vuelta Espana» sacensībās, kas sāksies 20. augustā.

Jāpiebilst, ka spāņu riteņbraucējs «Giro d'Italia» sacensībās uzvarēja 2008. un 2011. gadā.

Jau vēstīts, ka novembrī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) sāksies izšķirošā Kontadora noklausīšanās saistībā ar apsūdzībām dopinga lietošanā.

Spānijas Riteņbraukšanas federācija (RFEC) Kontadoram par dopinga lietošanu piesprieda viena gada diskvalifikāciju, jo pagājušā gada «Tour de France» laikā 21. jūlijā sportista organismā tika konstatēta aizliegtā viela klenbuterols, bet februārī RFEC oficiāli paziņoja par diskvalifikācijas atcelšanu.

Taču martā Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) un Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) iesniedza apelāciju pret riteņbraucēja diskvalifikācijas atcelšanu. Ja CAS apturēs RFEC lēmumu, Kontadoram draud divu gadu diskvalifikācija.

Klenbuterols tiek lietots, lai samazinātu ķermeņa masu un lai palīdzētu atvieglot elpošanu. Tāpat klenbuterols ir pazīstams ar to, ka tas dod papildu spēku un enerģiju. Kontadora organismā konstatēta vēl viena aizliegtā viela - plastifikators, kas tiek izmantots pipešu ražošanā, kas paredzētas asins pārliešanai. Šīs vielas klātbūtne Kontadora organismā var liecināt par to, ka riteņbraucējam tika veikta asins pārliešana, lai palielinātu organisma izturību.