Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība lems par 430 tūkstošu latu piešķiršanu Saldum un Brocēniem lietusgāžu radīto postījumu novēršanai

Valdība otrdien lems par 430 tūkstošu latu piešķiršanu Saldus un Brocēnu novada pašvaldībām jūlija lietusgāžu radīto postījumu novēršanai, liecina valdības sēdes darba kārtība.

Pamatojoties uz Saldus novada pašvaldības iesniegtajiem izmaksu aprēķiniem, lai novērstu lietusgāžu izraisīto plūdu laikā radītos postījumus, kopā ir nepieciešami finanšu līdzekļi 405 037 latu apmērā (tajā skaitā, ēkām, būvēm, iekārtām – 297 992 lati, ceļiem, ielām – 107 045 lati). Saldus novada pašvaldība apņemas nodrošināt līdzfinansējumu 121 511 lata apmērā, kas ir 30% no postījumu novēršanai nepieciešamās summas.

Līdz ar to, lai novērstu 2011.gada jūlija lietusgāžu izraisīto plūdu laikā radītos postījumus Saldus novadā no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» nepieciešami finanšu līdzekļi 283 526 latu apmērā.

Savukārt, pamatojoties uz Brocēnu novada pašvaldības iesniegtajiem izmaksu aprēķiniem, postījumu novēršanai kopā nepieciešami finanšu līdzekļi 209 308 latu apmērā. Brocēnu novada pašvaldība apņēmusies nodrošināt līdzfinansējumu 62 792 latu apmērā, kas arī ir 30% no postījumu novēršanai nepieciešamās summas.

Līdz ar to lietusgāžu postījumu novēršanai Brocēnu novadā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nepieciešami 146 516 lati.

Šā gada 28.jūlijā un 29.jūlijā tika novērotas spēcīgas lietusgāzes, kā rezultātā diennakts laikā Saldus novada pašvaldības un Brocēnu novada pašvaldības teritorijā nolija divu mēnešu norma.

Pamatojoties uz pašvaldību iesniegto informāciju, stipro lietavu izraisīto plūdu rezultātā radušies būtiski ceļu, ielu, tiltu un caurteku konstrukciju bojājumi.

Par līdzekļu piešķiršanu abām pašvaldībām valdība konceptuāli atbalstīja jau pirms nedēļas.