Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija četrām kredītreitinga aģentūrām šogad samaksājusi 50 000 latu

Četrām kredītreitinga aģentūrām par sniegto reitingu Latvija šogad ir samaksājusi 49 717 latus no kopā plānotajiem 142 926 latiem, aģentūrai LETA apliecināja Finanšu ministrijā.

Kredītreitings valstij ir būtisks faktors finanšu līdzekļu pieejamībai, kā arī tas atspoguļojas aizņemto resursu cenā. Reitinga aģentūras katru gadu pārskata Latvijas kredītreitingu, un par Latvijas ikgadējā kredītreitinga noteikšanu valsts reitinga aģentūrām maksā ikgadējo maksu.

2010.gadā par kredītreitinga noteikšanu Latvija tika samaksājusi kopumā 136 208 latus.

Latvijas kredītreitingu nosaka trīs atpazīstamākās starptautiskas reitinga aģentūras «Moody's», «Fitch Ratings» un «Standard & Poor's» (S&P), kā arī Japānas reitinga aģentūra «R&I», par kuru pakalpojumiem arī tiek maksāti līdzekļi.

«S&P» šogad jau samaksāti 36 897 lati, bet «R&I» pārskaitīti 12 820 lati. Līdz gada beigām 47 790 lati tiks pārskaitīti «Fitch Ratings», bet 45 418 lati tiks pārskaitīti «Moody's».

Pašlaik Latvijas kredītreitingam ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā «Moody's» devis novērtējumu «Baa3», «Standard & Poor's"- «BB+», «Fitch» - «BBB-», bet «R&I» - «BB+».