Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šmēdiņš: uzvarēt gribas jau tagad, bet pieredze dara savu

Latviešu pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš pēc atgriešanās no Eiropas čempionāta, kurā kopā ar Mārtiņu Pļaviņu tika izcīnīta piektā vieta, sarunā ar «Apollo» pastāstīja par aizvadīto turnīru un to, kāpēc neizdevās atkārtot pagājušajā gadā sasniegto.

Pērn Pļaviņš/Šmēdiņš no Eiropas čempionāta mājās pārradās ar bronzas godalgām kaklā, tomēr šogad izcīnītā piektā vieta savā ziņā vērtējama pat augstāk. Kāpēc? «Šogad turnīrā piedalījās 32 pāri, nevis 24, turklāt no spices bija visi labākie, izņemot spāņus (Errera/Gavira), kuriem ir trauma. Piektā vieta nav tas, uz ko cerējām, taču arī par sliktu rezultātu to nevar nosaukt,» uzskata Šmēdiņš.

Latvijas duetu «iegāza» apakšgrupu posmā piedzīvotais zaudējums mazāk zināmajiem nīderlandiešiem Brauveram/Mēuvsenam. «Nīderlandes jaunā paaudze ir laba. Bija liels vējš, turklāt mēs vienkārši nezinājām kā pret viņiem spēlēt un visu maču taustījāmies. Spēli viņi vinnēja uz servi, ar kuru tik stiprā vējā nespējām tikt galā,» secina Šmēdiņš.

No apakšgrupas Pļaviņš/Šmēdiņš izgāja kā otrie, pārvarēja izslēgšanas spēļu pirmo un otro kārtu, bet ceturtdaļfinālā zaudēja nākamajiem čempioniem, ar pirmo numuru izliktajam Vācijas pārim Jūliusam Brinkam/Jonasam Rekermanam, kuriem šogad reiz jau tika zaudēts pasaules čempionāta pusfinālā.

«Pēc rezultāta tuvāk panākumam bijām iepriekšējā reizē, kad zaudējām trīs setos, taču abas spēles bija līdzīgas. Ar servēm šoreiz tikām galā labāk. Viņi divas, trīs reizes «pacēla» mūsu uzbrukumu un guva punktus, bet mēs līdzīgās situācijās savas iespējas neizmantojām. Uz doto brīdi viņi ir meistarīgāki par mums. Pietrūkst stabilitātes un pieredzes, taču tā nāks ar laiku. Vāciešiem jau ir pāri par 30 gadiem, bet mums 24 un 26 gadi. Gribas jau tagad viņus apspēlēt, bet pieredze dara savu,» atzīst latviešu pludmales volejbolists.

Lai gan Jānis pēc klasiskā volejbola sezonas Vācijā mājās atgriezās divas nedēļas vēlāk nekā plānots un pirms Pasaules kausa otrā posma kopā tika aizvadīti tikai daži treniņi, sezona sākās ļoti veiksmīgi. «Jūlijā gan bija kritums un sanāca posmos arī dažas 17. vietas, taču tāds ir sports. Laikam atspēlējās tas, ka pirms sezonas nebija laika ielikt fizisko bāzi. Taču tagad ir jauns mēnesis un atlikuši vēl trīs Pasaules kausa posmi. Uz pēdējo posmu Marokā Mārtiņš gan droši vien brauks ar kādu citu pārinieku, jo man jau sāksies klasiskā volejbola sezona,» atklāj Šmēdiņš.

Jānis tāpat kā aizvadītajā sezonā spēlēs Vācijas augstākajā līgā, taču no Berlīnes pārcelsies uz Mersu netālu no Duisburgas un Krēfeldes. «Domāju, ka būs vieglāk nekā pērn un nebūs jāraujas pa pirmajām vietām, lai gan arī Berlīnē daudzi negaidīja no mūsu komandas tik labu sezonu...»