Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: Jauni fakti par slaktiņu Norvēģijā; Breiviks rāda, kā nogalinājis

Ūteijas salā, kur terorists Anderss Breiviks noslepkavoja 69 cilvēkus, sestdien Norvēģijas policija veica eksperimentu, kura laikā rekonstruēja šausminošos notikumus, ziņo ārvalstu mediji.

Noziedznieks bija sasiets ar īpašām siksnām, lai novērstu bēgšanas mēģinājumus. Tāpat viņam tika uzvilkta bruņu veste - gadījumā, ja kāds mēģinātu viņam uzbrukt.

Kļuvuši zināmi jauni fakti par slaktiņu uz salas. Izrādās, ka Breiviku mēģināja apturēt divi čečenu tautības pusaudži.

17 gadus vecais Movsars Džamajevs un 16 gadus vecais Rustams Daudovs mēģinājuši neitralizēt uzbrucēju. Viņi noslēpušies mežā un metuši Breivikam ar akmeņiem, taču kad sapratuši, ka tas nelīdzēs, palīdzējuši glābties citiem pusaudžiem, to viņi pastāstījuši intervijā laikrakstam «Dagbladet».

Pusaudži stāsta, ka pamanījuši, kā viņu virzienā  skrien jaunieši un izdzirdējuši šāvienus, viņi domājuši, ka tā ir kāda spēle vai priekšnesums, piegājuši tuvāk un ieraudzījuši nošautos.

Movsars stāsta, ka cilvēku šaušana uz salas atgādinājusi viņam Čečeniju, kur viņš bērnībā redzēja, kā nogalina cilvēkus. Saņemties viņam palīdzēja telefonsaruna ar tēvu, kas licis domāt ne tikai par sevi, bet mēģināt neitralizēt noziedznieku un palīdzēt citiem.

Abi pusaudži arī atšifrējuši, ka policijas drēbēs pārģērbtais Breiviks nav īsts policists.

Rustams un Movsars kopā ar vēl kādu draugu salasījuši akmeņus un sākuši ar tiem viņam mest. Abi apgalvo, ka bijuši trīs metru attālumā no noziedznieka un varēja viņam uzbrukt, taču nolēma ieturēt distanci pēc tam, kad Breiviks nošāva vienu no biedriem. Tad abi sākuši biedrus vest uz kādu alu klintī. Kopumā tā izglābti 23 pusaudži. Vienam no izglābtajiem bija tikai astoņi gadi. Movsars viņu uz pleciem nesis aptuveni stundu.