Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gorbačovs: «Vienotā Krievija» līdzinās PSKP

Bijušais PSRS vadītājs Mihails Gorbačovs intervijā vācu žurnālam «Der Spiegel» atzinis, ka Krievijā valdošā partija «Vienotā Krievija» arvien vairāk līdzinās Padomju Savienības Komunistiskajai partijai (PSKP) un velk valsti atpakaļ pagātnē.

«Laikā, kad valstij akūti nepieciešama modernizācija, viņi velk mūs atpakaļ pagātnē,» par premjerministra Vladimira Purina vadīto partiju sacīja Gorbačovs.

Attiecībā uz 2012.gada marta Krievijas prezidenta vēlēšanām Gorbačovs sacīja, ka ir pret to, ka prezidenta krēslā varētu atgriezties Putins.

Krievijas premjers ir ieinteresēts vienīgi palikt pie varas, «nevis risināt aktuālās problēmas», norādīja bijušais padomju līderis. «Ar tautas viedokli neviens nerēķinās, bet visas partijas - tās ir tikai marionetes valdošā režīma rokās.«

Intervijā Gorbačovs arī atzina savas pirms 20 gadiem pieļautās kļūdas. Viņš norādīja, ka nav spējis savlaicīgi izformēt komunistisko partiju, īsi pirms augusta puča devies atvaļinājumā uz Krimu un nav pienācīgi novērtējis PSRS republiku neatkarības centienus.

Borisu Jeļcinu, kurš pielika ne mazumu pūļu, lai atstādinātu Gorbačovu, vajadzējis savlaicīgi «aizsūtīt par vēstnieku uz kādu banānu republiku», tagad spriež bijušais padomju līderis.