Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Partija «Par prezidentālu republiku» sola mainīt politisko sistēmu

«Tikai mainot politisko sistēmu, var atjaunot ticību sev, valsts pārvaldei un nākotnei,» teikts partijas «Par prezidentālu republiku» 4000 zīmju priekšvēlēšanu programmā, kas kopā ar deputātu kandidātu sarakstu 11.Saeimas vēlēšanām šodien tika iesniegta Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Tautas vēlēts prezidents ieceļ un vada profesionālu, nepolitisku un ļoti kompaktu valdību. Augstu valsts amatpersonu izvēlē, svarīgu lēmumu pieņemšanā būtiska ietekme ir profesionālajām asociācijām un tautas viedokļa aptaujai, izmantojot valsts elektroniskās balsošanas sistēmu.

Saeimas priekšsēdētājs un Ministru prezidents ne retāk kā reizi trijos mēnešos sabiedriskajā televīzijā, tiešajā ēterā, atskaitās sabiedrībai par paveikto un veicamo.

Deputātu skaits Saeimā samazināms uz pusi. Vēlēšanu sistēmas maiņa ļaus atsaukt deputātus, kuri nepilda vēlētāju gribu.

Prezidentāla valsts pārvaldes iekārta, pēc partijas domām, ir panākumu atslēga, kas garantē valsts attīstības un tautas labklājības ilgtermiņa mērķu sasniegšanu.

Pretstatā varas partijām un to apvienībām, kas novedušas tautu līdz nabadzībai, «Par prezidentālu republiku» esot jauns, no oligarhiem un starptautiskā kapitāla neatkarīgs politiskais spēks, kas patiesi pārstāv tikai un vienīgi tautas intereses.

Partijas mērķis esot 15 gadu laikā sasniegt pārtikušo Ziemeļvalstu dzīves līmeni. Tāpēc esot nepieciešama politiskās sistēmas maiņa, jauna politiķu paaudze, reāla politiķu atbildība. Ar Dieva svētību un tautas gribu tas esot izdarāms.

15 gadu attīstības plānam partija «Par prezidentālu republiku» sola piešķirt likuma spēku un sasaisti ar valsts budžetu. «Vitāli svarīgi ir palielināt ražošanas īpatsvaru tautsaimniecībā, precīzi stimulēt attīstību reģionos, vienlaicīgi samazinot bezdarba līmeni,» teikts partijas priekšvēlēšanu programmā.

Īpaši atbalstāmās nozares būs lauksaimniecības un pārtikas preču, koksnes pārstrādes preču un produktu, farmācijas, metālapstrādes produktu, tekstilizstrādājumu ražošana, tranzīta pakalpojumi un ienākošais tūrisms.

Partija «Par prezidentālu republiku» sola ieviest pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 18% likmi, nemainot pazeminātās likmes.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) bāzes likme būšot 21%, piemērojot progresīvo likmes paaugstinājumu, uzņēmumu ienākuma nodoklim (UIN) būšot 0%, ja peļņa tiek reinvestēta ražošanā, PVN par importēto izejvielu un preci maksājams pēc produkcijas realizācijas, PVN pārmaksu valsts atmaksā 10 dienu laikā pēc PVN deklarācijas iesniegšanas. Nodokļu slogs turpmāk tikai samazināšoties.

Esot jāsāk lauksaimniecības produktu garantēts valsts iepirkums ar mērķi tos centralizēti realizēt ārvalstu tirgos. Importa-eksporta bilance ilgtermiņā būšot stabili pozitīva. Iekšējais tirgus esot aizsargājams no importa precēm, ja analogus ražojam Latvijā.

Partija «Par prezidentālu republiku» uzskata, ka ir jāizveido Attīstības banka uzņēmēju kreditēšanai valsts attīstības programmās.

Tiek solīts arī iedibināt vēstniecībās ekonomisko atašeju amatus, kuru atalgojums būs atkarīgs no Latvijas preču pārdošanas apjoma konkrētajā valstī.

«Katrai pretvalstiskai rīcībai ir Vārds un Uzvārds,» teikts partijas «Par prezidentālu republiku» priekšvēlēšanu programmā. Noziegusies amatpersona ir krimināli atbildīga ar tai tieši un netieši piederošu mantu. Noziegumam pret tautu un valsti nevar būt noilguma.

Tiek solīta obligāta vidējā izglītība, valsts pasūtījums profesionālajā un augstākajā izglītībā. Arī zinātnes attīstības pamatā būs valsts pasūtījums, bet izgudrojumu patentēšanai - garantēts valsts finansu nodrošinājums.

Kultūra un valoda ir nacionālas valsts pastāvēšanas garanti. Jaunatnes patriotiskās audzināšanas pamatā būs Latvijas vēsturiskās, nacionālās un etnogrāfiskās vērtības. Jauniešu masveida piesaiste sportam ir disciplīnas un motivētas aizņemtības garants, uzskata partija «Par prezidentālu republiku».

Partija sola bezmaksas veselības aizsardzības pakalpojumus pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenēm, bērniem, mazturīgajām ģimenēm un citām sociāli neaizsargātām iedzīvotāju grupām. Ir jāievieš obligātā veselības apdrošināšanas sistēma.

Minimālā pensija tiek solīta ne mazāka kā valstī noteiktais iztikas minimums.

Zāles būs lētākas, ieviešot alternatīvu, valsts kontrolētu zāļu izplatīšanas sistēmu.

«Neļauj bendēt savu dzīvi politiķiem, kas par tautu atceras reizi četros gados,» aicina partija «Par prezidentālu republiku».