Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltkrievija lūdz Krievijas palīdzību pret ASV agresiju

ASV noteiktās sankcijas, kas vērstas pret četriem Baltkrievijai piederošiem uzņēmumiem, pielīdzināmas «agresijas aktam», pirmdien paziņoja Minska, lūdzot Maskavas palīdzību šajā jautājumā.

«ASV sankcijas ir agresijas akts pret Baltkrievijas tautu, trieciens mūsu tautsaimniecībai un visiem sektoriem, kas saistīti ar sadarbību ar Krieviju,» tiekoties ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu, sacīja Baltkrievijas premjerministrs Mihails Mjasņikovičs. «Zināmā mērā tas ir izaicinājums sabiedrotajai valstij. Krievija vienmēr atbalstījusi Baltkrieviju, un vienota nostāja padarīs mūsu attiecības vēl stiprākas.»

Krievija un Baltkrievija ir apvienotas muitas ūnijā. Pastāv arī tā dēvētā «vienotā valsts», un ar noteiktiem laika intervāliem notiek regulāras abu valstu valdību kopīgās sēdes.

Tikmēr Putins, kurš pagājušajā mēnesī negaidīti pauda atbalstu abu valstu apvienošanai, pirmdien solīja, ka Baltkrievija no nākamā gada varēs pirkt Krievijas gāzi par zemāku cenu, taču vienlaikus gan uzsvēra, ka «tā ir tieša palīdzība, nevis dāvana» Baltkrievijai.

Krievijas uzņēmumiem paplašinot «savas iespējas» Baltkrievijā, tie ir gatavi dot arī kaut ko pretī, atzina Krievijas premjers.

«Esmu pārliecināts, ka sankcijas nekad nevar būt efektīvas, un parasti tām ir pretējs efekts, nekā cerēts,» viņš piebilda.

LETA jau ziņoja, ka ASV ceturtdien noteica sankcijas četriem Baltkrievijai piederošiem uzņēmumiem saistībā ar vardarbīgo vēršanos pret politiskajiem aktīvistiem.

Jaunās sankcijas vērstas pret četriem baltkrievu naftas kompānijas «Belņeftehim» kontrolētiem vai tai piederošiem uzņēmumiem.