Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LNT: ZRP biedrs vervējis studentus kā starpniekus ziedojumu veikšanai

Kāds Zatlera reformu partijas (ZRP) biedrs vervējis studentus, ar kuru starpniecību veikt ziedojumus partijai, par to piedāvājot iespēju nopelnīt pārdesmit latus, šovakar vēstīja telekompānijas LNT ziņas. ZRP Ētikas komisijai gan šis cilvēks kategoriski noliedzis jebkādu saistību ar šo gadījumu.

Telekompānija bija saņēmusi kāda jaunieša e-pasta vēstuli, kurā viņš rakstīja, ka vairākiem studentiem piedāvāts nopelnīt 20 latus, ja viņi veiks pārskaitījumu uz ZRP kontu.

Pamatojoties ar bailēm par drošību, jaunietis gan nebija vēlējies atklāt savu vārdu vai detalizētu procesu, kā ziedojums tika organizēts un veikts. Arī precīzu ziedojuma summu viņš nebija vēlējies atklāt, bet, pēc LNT vēstītā, tie bijuši aptuveni 1000 lati, par kuru pārskaitīšanu ZRP jaunietis saņēmis pārdesmit latus.

Šo gadījumu jau izmeklē arī pati ZRP, kura noskaidrojusi, ka ziedojumu starpniekus varētu būt meklējis kāds no partijas biedriem, kurš jau sniedzis paskaidrojumus ZRP Ētikas komisijai.

ZRP Ētikas komisija savukārt izvērtē sava biedra rīcību, to, vai ir pamats atmaksāt šos ziedojumus, kā arī skatīs jautājumu par biedra izslēgšanas nepieciešamību.

ZRP Ētikas komisijas locekle Daina Kazāka aģentūrai LETA norādīja, ka šovakar bijusi tikšanās ar cilvēku, kura vārds nosaukts LNT žurnālistam saistībā ar naudas piedāvāšanu studentam ziedojuma veikšanai ZRP, taču tikšanās laikā partijas biedrs kategoriski noliedza jebkādu saistību ar šo gadījumu un bijis pārsteigts par iemeslu, kāpēc ticis uzaicināts uz sarunu ar Ētikas komisiju. Biedra vārds gan netiks atklāts.

«Pēc tikšanās komisija veica arī papildu faktu pārbaudi, lai maksimāli objektīvi izvērtētu situāciju. Pašlaik Ētikas komisijai nav pamata uzskatīt, ka ir pārkāptas ētikas vai likuma normas,» uzsvēra Kazāka, piebilstot, ka ZRP izveidojušos situāciju gan mēģinās noskaidrot.

Viņa arī aicināja turpmāk aizdomu gadījumā par iespējamiem nelikumīgiem ziedojumiem vērsties pie ZRP Ētikas komisijas, palīdzot partijai uzturēt augstus ētikas standartus. «Partija rīkosies izlēmīgi, saskaņā ar likumu un Ētikas kodeksu, ja tiks konstatētas jebkādas nelikumības,» solīja ZRP pārstāve.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve LNT skaidroja, ka politiskajām partijām personas var ziedot tikai savu likumīgā veidā nopelnīto naudu. Tāpat ir aizliegts finansēt partijas, izmantojot trešo personu starpniecību. Par šādu rīcību partijai draud naudas sods līdz 5000 latu, bet ziedotājam un starpniekam līdz 5000 latu. Tomēr, ja nelikumīgi veiktais ziedojums tiek atmaksāts 30 dienu laikā, sods netiek piemērots.

KNAB izvērtē ikviena ziedotāja ienākumu atbilstību ziedotajai summai.

Saskaņā ar KNAB partiju finanšu datubāzi, ZRP līdz 6.augustam mantas, naudas vai pakalpojumu veidā saziedoti 17 244 lati. Ziedotāju vidū ir arī vairāki divdesmitgadnieki, kuru ziedojumu summas svārstās ap 1000 latiem.

Kā ziņots, eksprezidenta Valda Zatlera jaunā partija tika dibināta 23.jūlijā.