Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārtrauc narkotiku kontrabandas grupējuma darbību

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, vairākus mēnešus veicot operatīvos izmeklēšanas pasākumus, aizturējuši vairākas personas, kas nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu no Latvijas uz Krievijas Federāciju, izmantojot pasta pakalpojumus, portālu «Apollo» informēja VID.

Par minēto faktu sākts kriminālprocess par puskilograma (501,95 gramu) sevišķi bīstamas narkotiskām vielām pielīdzināmas psihotropās vielas – metiletilkatinona - kontrabandu. Saistībā ar izdarīto noziegumu četras personas apcietinātas.

2011.gada 30.jūlijā, veicot muitas kontroles pasākumus Pasta muitas kontroles punktā kādam pasta sūtījumam no Liepājas uz Krieviju, kurā atradās kafijas paka, makaroni un konfektes, muitas darbinieki, konstatēja, ka kafijas vietā atrodas baltas krāsas kristāliska viela. Sūtījums bija adresēts kādai fiziskai personai Krievijā. Par atklāto faktu tajā pašā dienā tika ierosināts kriminālprocess un tā ietvaros atrastā baltā kristāliskā viela nosūtīta Valsts Policijas Kriminālistikas pārvaldei ekspertīzes veikšanai.

Saņemtais atzinums apliecināja, ka izņemtā viela ir 501,953 grami sevišķi bīstamām narkotiskām vielām pielīdzināmā psihotropā viela metiletilkatinons, un uzsāktais kriminālprocess tika pārkvalificēts saskaņā ar Krimināllikuma 190.1 panta 2.daļu un noteikta papildus kvalifikācija saskaņā ar Krimināllikuma 253.1 panta 3.daļu. VID Muitas kriminālpārvaldes speciālisti pieļauj, ka izņemtā metiletilkatinona aptuvenā vērtība «melnajā» tirgū varētu sasniegt 15 000 eiro.

Ierosinātā kriminālprocesa ietvaros 2011.gada 2. un 3.augustā tika veikta virkne procesuālo darbību un operatīvo pasākumu, vairākās vietās Latvijas teritorijā – Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Carnikavā, tika veiktas kopumā septiņas kratīšanas aizdomās turamo personu dzīves vietās un automašīnās. Saistībā ar izdarīto noziegumu aizturētas četras personas –1959., 1990., 1989., 1987.gadā dzimuši Latvijas nepilsoņi.

Kratīšanu laikā Rīgā un Liepājā, piedaloties arī vairākiem VID kinologiem un darba suņiem, pie aizdomās turamajām personām – dzīvoklī, skapī aiz speciāli ierīkotas dubultsienas un zem transporta līdzekļa motora pārsega - tika atrasts un izņemts vairāk nekā puskilograms, iespējams, pulverveida un augu izcelsmes narkotisko vielu. Izņemtās vielas bija safasētas gan caurspīdīgos paliela izmēra maisos, gan mazākos pārdošanai paredzētos iepakojumos.

Kratīšanu laikā izņemtās, iespējams, narkotiskās vielas nosūtītas Valsts Policijas Kriminālistikas pārvaldei ekspertīzes veikšanai.

Izvērtējot lietā esošos materiālus, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa 2011.gada 4.augustā apmierināja VID Muitas kriminālpārvaldes izmeklētāja lūgumu un visām četrām aizdomās turamajām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.