Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LSDSP priekšvēlēšanu programmā sola no bagātajiem nodokļos iekasēt vairāk

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) šodien Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtajā 4000 zīmju priekšvēlēšanu programmā sola ieviest progresīvu un taisnīgu sistēmu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķināšanā, pēc kuras bagātie maksās vairāk.

LSDSP sola panākt Latvijas pāreju uz valsts regulētu, sociāli atbildīgu tirgus ekonomiku, netērējot vairāk, nekā nopelnīts, kā arī neļaut valsts budžeta konsolidācijai un taupībai atstāt graujošu ietekmi uz ekonomiku, iedzīvotājiem, sociālo jomu, vēlēšanos dzīvot, strādāt un investēt šajā valstī.

Tāpat partija savā programmā sola nepieļaut valsts uzņēmumu privatizēšanu, un, tieši otrādi, veidot uzņēmumus ar valsts atbalstu, tā radot darba vietas.

LSDSP iecerējusi sakārtot valsts pārvaldi, lai trūkstošā nauda valsts budžetā nebūtu jāmeklē pie starptautiskajiem aizdevējiem vai mehāniskā nodokļu palielināšanā, kā arī veicināt videi draudzīgu atjaunojamo vietējo energoresursu attīstīšanu.

Uzņēmējdarbības sācējiem partijas programmā solīts vienu reizi saglabāt visas sociālās garantijas, kādas tās būtu algotā darba zaudēšanas gadījumā, izstrādāt Eiropas Savienības (ES) regulām atbilstošu vietējo uzņēmēju lobēšanas mehānismu valsts un pašvaldību iepirkumos, kā arī nodokļa izmaiņām noteikt ieviešanas termiņu - ne ātrāk kā pēc diviem gadiem no lēmuma pieņemšanas brīža.

LSDSP sola neapliekamo minimumu piesaistīt bērnu skaitam ģimenē un ar ienākumu nodokli neapliekamo minimumu līdz 2013.gada beigām pakāpeniski pacelt līdz 180 latiem. Par katru nepilngadīgo bērnu apgādībā strādājošajam vecākam pienāktos vēl viens neapliekamais minimums 180 latu apmērā, tādējādi tas veicinātu dzimstību strādājošo ģimenēs. Līdz 500 latu mēneša ienākumiem IIN tikšot noteikts 15%, no 500 līdz 1000 latiem -25%, virs 1000 latiem - 35%, virs 3000 latiem - 45%.

Tiesības noteikt nekustamā īpašuma nodokli iecerēts nodot pašvaldībām, bet hipotekārā kredītu nodrošinājumu partijas programmā solīts ierobežot ar ieķīlātā mājokļa vērtību.

LSDSP sola panākt izmaiņas Satversmē, pārejot uz jaukto vēlēšanu sistēmu, nosakot vēlētājiem tiesības atsaukt Saeimu, kā arī atsevišķus deputātus. Iecerēts reorganizēt valsts pārvaldi, izveidojot vēlētas otrā līmeņa pašvaldības, kuru galvenais uzdevums ir teritorijas ekonomiskā attīstīšana.

Latvijas lauksaimniekiem parija sola nodrošināt līdzvērtīgas konkurences apstākļus ES tirgū un panākt taisnīgu subsīdiju sadali starp jauno un veco ES dalībvalstu lauksaimniekiem.

Plānots attīstīt tādu augstākās izglītības kvalitāti, kas spētu konkurēt arī starptautiskā līmenī, veikt visaptverošu izglītības sistēmas reformu izstrādājot jaunu, Latvijas situācijai atbilstošu un piemērotu, izglītības stratēģiju un metodiku, kā arī saskaņot augstskolu mācību programmas ar tautsaimniecības attīstības plānu.

LSDSP sola nodrošināsim finansējumu veselības aprūpei 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), to palielinot līdz 4,6% 2014. gadā. Tāpat tiek solīts ieviest valsts obligāto un brīvprātīgu veselības apdrošināšanu, stingri kontrolēt veselības aprūpei paredzēto līdzekļu izmantojumu un zāļu cenas, kā arī realizēt stingru medikamentu ražotāju, tirgotāju un aptieku uzcenojumu kontroli.

Tāpat LSDSP iecerējusi ievērojami palielināt kompensējamo medikamentu īpatsvaru vienam pacientam un izveidot pašvaldību aptiekas.

Tiek solīts reorganizēt sociālo pabalstu sistēmu un izveidot stabilu sociālās apdrošināšanas sistēmu. «Noteiksim moratoriju pabalstu sistēmas izmaiņām sākot ar vienu gadu pirms bērna piedzimšanas un uz visu pabalstu saņemšanas laiku. Atdalīsim pabalstu izmaksu no sociālās apdrošināšanas budžeta, pārcelsim to uz valsts pamatbudžetu,» norāda programmas autori.

LSDSP arī sola nodrošināt pensiju ne mazāku kā minimālā alga. Tāpat plānots noteikt ierobežojumus pensiju sistēmas izmaiņām ne mazāk kā desmit gadus pirms aiziešanas pensijā, bet par būtiskām izmaiņām lemt tautas referendumā.

Programmā pausts solījums nodrošināt minimālo darba algu 60% apmērā no vidējās darba algas. «Darba samaksai jābūt pietiekamai, lai nodrošinātu pienācīgu iztiku ģimenēm,» teikts programmā.

LSDSP sola nodrošināt izglītības, kultūras, zinātnes un medicīnas darbiniekiem atbilstoši to ieguldījumam cienīgu darba algu.

10.Saeimas vēlēšanās LSDSP startēja apvienības «Atbildība» sastāvā, kurā ietilpa arī partija «Mūsu zeme», Sociālā taisnīguma partija un «Latvijas atmoda». Par «Atbildības» deputātu kandidātu sarakstu nobalsoja tikai 6139 jeb 0,636% vēlētāju

LSDSP sašķēlās šā gada janvārī, kad atdalījās biedrības «Progresīvie» pārstāvji, no kuriem daži vēlēšanās startēs apvienības «Vienotība» sarakstā.