Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Budžeta grozījumos veselības nozarei paredzēs 6,1 miljonu latu

Veicot šā gada budžeta grozījumus, veselības nozarei tiks piešķirti vēl 6,1 miljons latu, šodien žurnālistus informēja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Pēc premjera teiktā, šāda vienošanās iepriekš panākta ar Veselības ministriju (VM), bet koalīcijas padome šodien vienojusies, ka jautājums tiks virzīts uz nākamo valdības sēdi. VM šajā sēdē ziņos par to, kā no jau piešķirtajiem līdzekļiem tiek nodrošināta slimnīcu prasību izpilde ar finansējuma nesamazinājumu. «Jāatzīst, piešķirto līdzekļu ir vairāk, nekā šiem mērķiem nepieciešams,» piebilda Dombrovskis.

Paredzēts, ka uz nākamo sēdi VM sagatavos arī priekšlikumus par 6,1 miljona latu izlietojumu un Finanšu ministrijai tiks uzdots sākt darbu pie budžeta grozījumu izstrādes.

Minētos 6,1 miljonu latu piešķirs papildus 6,6 miljoniem latu, par ko jau iepriekš pieņemts lēmums.

Premjers konkrēti neatbildēja uz jautājumu par pārējo summu, ko minējusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), vien norādīja, ka jau piešķirti 6,6 miljoni latu un papildus paredzēts piešķirt vēl 6,1 miljonu latu.

Kā ziņots, ZZS nosūtījusi vēstuli premjeram ar aicinājumu piešķirt veselības nozarei papildus gandrīz 15 miljonus latu.

Šādu lūgumu ZZS pamato ar katastrofāli nepietiekamo valsts budžeta finansējumu veselības nozarei.

ZZS aicina mēneša laikā piešķirt papildu finansējumu 6,1 miljona latu apmērā, lai nodrošinātu ambulatorās un stacionārās palīdzības sniegšanu līdz šā gada beigām.

Tāpat tiek pieprasīts veselības nozarei piešķirt 8,7 miljonus latu, lai 2011.gada pēdējā ceturksnī samazinātu pacientu līdzmaksājumus par 50% jeb vismaz 2008.gada līmenī par zālēm, vizītēm pie ģimenes ārsta, par ārsta-speciālista ambulatoru apmeklējumu, kā arī ārstēšanos slimnīcā.