Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autovadītājam neievērojot prasības, robežsargs spiests pielietot ieroci

Pēc kādas automašīnas vadītāja nepakļaušanās robežsarga likumīgajām prasībām, robežsargs bijis spiests pielietot dienesta šaujamieroci, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēņija Pozņaka.

Šā gada 11.augustā pierobežā - Daugavpils novada Naujenes ciemā - automašīnas «Volvo» vadītājs nepakļāvās robežsarga likumīgajām prasībām apturēt automašīnu un ar savu rīcību apdraudēja robežsarga dzīvību un veselību, kā rezultātā, robežsargs bija spiests pielietot dienesta šaujamieroci, informēja Pozņaka.

Robežsargs, veicot dienesta pienākumus, dienas laikā uz valsts nozīmes ceļa ar zizli deva norādījumu automašīnas vadītājam apturēt transportlīdzekli. Vadītājs nepakļāvās prasībai, un ar automašīnu uzsāka kustību pretējā virzienā, kā arī nereaģēja uz atkārtotu prasību apturēt automašīnu. Brīdinot pārkāpēju par nepieciešamību apturēt transporta līdzekli, robežsargs pielietoja dienesta šaujamieroci.

Neskatoties uz to, autovadītājs neapstādināja automašīnu un patvaļīgi atstāja notikuma vietu.  Aptuveni desmit minūtes pēc incidenta stāvvietā tika atrasta pamesta notikušajā iesaistītā automašīna.

Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kas veica kriminālprocesuālās darbības.
Sakarā ar nepieciešamību veikt dienesta ieroča pielietošanas pamatotības pārbaudi, Valsts robežsardzē uzsākta dienesta pārbaude.

Saskaņā ar Robežsardzes likuma 18.panta prasībām, robežsargs ir tiesīgs lietot šaujamieroci, lai apturētu transportlīdzekli, nodarot tam bojājumus, ja tā vadītājs ar savu rīcību rada reālus draudus robežsarga vai citu personu dzīvībai un veselībai un nepakļaujas robežsarga prasībai apstādināt transportlīdzekli un nav citas iespējas viņu aizturēt.