Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīrietis darba vietā izdzer antifrīzu

Valsts darba inspekcija (VDI) sākusi smaga nelaimes gadījuma izmeklēšanu transporta nozarē - kāds 55 gadus vecs vīrietis darba laikā ūdens vietā izdzēris antifrīzu, portālu «Apollo» informēja VDI sabiedrisko attiecību speciālists Aivis Vincevs.

Cietušais šobrīd atrodas reanimācijas nodaļā.

Pēc sākotnējās informācijas vīrietis darba laikā objektā iedzēris antifrīzu no pudeles, kas atradās dienesta automašīnā. Cietušā kolēģi vēlējušies izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, taču viņš apgalvojis, ka medicīniskā palīdzība nav nepieciešama.  Vīrietis pabeidzis darbu un aizbraucis mājās.

Pēc kāda laika neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde viņu no mājām nogādāja Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur konstatēta smaga trauma: saindēšanās ar ķīmisko vielu.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem antifrīzs ir klasificēts kā ķīmiska viela, kas ir kaitīga norīšanas gadījumā.

VDI norāda, ka šis nav pirmais nelaimes gadījums darba vietā, kura cēlonis ir izdzerta ķīmiskā viela. Nereti nodarbināto veselībai un dzīvībai bīstamas vielas darba vietās atrodas neatbilstošos iepakojumos, piemēram, benzīns ieliets ūdens pudelē.

Šī gada septiņos mēnešos VDI kopumā ir izmeklējusi 718 nelaimes gadījumus darba vietās, 100 no tiem bijuši smagi, bet 21 gadījumā nodarbinātais gājis bojā. Šobrīd tiek izmeklēti 8 letāli nelaimes gadījumi darba vietā un 12 nelaimes gadījumi ar smagām sekām.

VDI atgādina, ka darba devējam jānodrošina ķīmisko vielu iepakojuma un drošības zīmju izvietošana darba vietās. Uz iepakojuma marķējuma jābūt atbilstošām brīdinājuma zīmēm. Diemžēl ir konstatēti gadījumi, kad ķīmiskās vielas atrodas neatpazīstamos iepakojumos un nodarbinātie nevar būt pārliecināti par to, kas tajos atrodas.

VDI vērš uzmanību uz to, ka darba devējam jānodrošina arī darbinieku apmācība, kuriem ir saskare ar ķīmiskām vielām vai maisījumiem, kā ar tām apieties un kādai jābūt darbinieka rīcībai, ja ķīmiskā viela nonākusi tiešā saskarē ar cilvēku. Darba devējam jānodrošina arī nodarbināto teorētiska un praktiska apmācība par pirmās palīdzības sniegšanu, lai neiestātos smagas sekas nodarbināto veselībai.