Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bičkovičs nosauc lielāko problēmu Augstākajā tiesā

Viens no lielākajiem problēmjautājumiem Latvijas tiesās un īpaši Augstākajā tiesā (AT) ir neizskatīto civillietu uzkrājumi un pārlieku lielie lietu izskatīšanas termiņi, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Viņš norādīja, ka civillietu uzkrāšanās ir salīdzinoši jauna problēma, kas sākās ap 2008.gadu. Neizskatītās civillietas galvenokārt ir saistītas ar neizpildītām komercsaistībām, piemēram, kredītiem.

Bičkovičs tomēr uzsvēra, ka uz situāciju raugās pozitīvi, jo 2011.gada pirmajā pusgadā ir izskatīts par vienu trešdaļu vairāk lietu nekā pērn pirmajā pusgadā. Tam par iemeslu kalpojis fakts, ka 2011.gadu AT sāka ar līdz šim vislielāko tiesnešu skaitu - 51 tiesnesi.

Viņš prognozēja, ka pamazām tiks likvidēts šo lietu uzkrājums.

Bičkovičs atgādināja, ka iepriekšējos gados bijušas problēmas ar krimināllietām, kad apsūdzētajiem nācies ilgi gaidīt spriedumus, taču šī problēma tagad esot atrisināta.