Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jānis Vinters: «Bija vairāki varianti - KTM, «Yamaha» un «Honda»

Latvijas motobraucēja Jāņa Vintera veidotā komanda «Jāņa Vintera motokomanda» (JVM) līgumu ar Itālijas uzņēmumu «Aprilia Racing» noslēgusi uz trim gadiem, otrdien preses konferencē paziņoja JVM pārstāvji.

JVM šīs sadarbības ietvaros saņems rūpnīcas komandas statusu, kā arī uz «Dakaras» rallijreidu saņems «Aprilia Racing» komandas tieši uz šīm sacensībām ražotus motociklus un labāko iespējamo tehnisko nodrošinājumu sacensību laikā.

Līdz šim Jānis un viņa brālis Einārs Vinters sadarbojās ar KTM rūpnīcas komandu, bet tā Latvijas braucējiem nedeva iespēju startēt ar līdzvērtīgiem motocikliem, kādi bija «Dakaras» rallijreida līderiem Markam Komam un Sirilam Desprē.

«Devāmies uz «Aprilia» testiem Itālijā un veicām pārbaudes ar tādiem pašiem motocikliem kā Komam,» preses konferencē izteicās Gaigals. «Salīdzinot ar iepriekšējo KTM motociklu, ar «Aprilia» vienā aplī laiku varam uzlabot no pusotras līdz divām minūtēm. Meklējām šādu iespēju jau sen, tāpēc uzrunājām «Aprilia Racing».»

«Pēc brauciena testiem izlēmām noslēgt līgumu ar «Aprilia» par motociklu izmantošanu, un šobrīd risinām papildu sarunas, lai varētu braukt komandā,» piebilda Gaigals.

«Mēs sākām meklēt dalībniekus, kas var izcīnīt uzvaras «Dakaras» rallijreidā,» izteicās «Aprilia Racing» pārstāvis. «Meklējām tādus, kuriem piemīt cilvēciskās kvalitātes, tāpēc uzaicinājām Jāni un Eināru Vinterus.»

Gaigals izteicās, ka JVM līdz nākamā gada janvārim mēģinās savākt pietiekami daudz finanses, lai varētu nokomplektēt komandu dalībai 2012. gada «Dakaras» rallijreidā. «Ja tas nesanāks, tad piedalīsimies tikai aiznākamgad.»

JVM veic papildu sarunas par vienotas komandas izveidi kopā ar «Aprilia Racing» līderi Fransisko Kontardo Lopesu. Viņš šī gada «Dakaras» sacensībās ierindojās ceturtajā pozīcijā.

«Bija vairāki varianti - KTM, «Yamaha» un «Honda» -, bet visvairāk simpatizē tieši «Aprilia» motocikls, jo tam tiek izmantoti divi cilindri, kas dod papildu jaudu,» izvēli par labu «Aprilia Racing» skaidroja Jānis Vinters. «Tāpat šis dzinējs ir izturīgāks. Manuprāt, «Aprilia» dzinējs ir vienīgais, kas spēj konkurēt ar spēcīgākajiem braucējiem, piemēram, tādiem kā Koma un Desprē.»

«Aktuālākais jautājums no mana redzesloka bija tāds, ka trases ir ļoti augstu virs jūras līmeņa, tāpēc motocikliem zūd jauda. Personīgi man traucēja augstums,» atzina Einārs Vinters. «Dakaras» rallijreidā Dienvidamerikā navigācija gandrīz nestrādāja, tāpēc bija jāpaļaujas uz vietējiem iedzīvotājiem, kas pateica, kur jābrauc. Taču organizatori centās atrisināt šo jautājumu.»

«Šos divus pēdējos gadus, kad nebraucām «Dakaras» rallijreidā, ļoti nopietni nodarbojāmies ar enduro sportu. Uzskatu, ka šo gadu laikā esam uzlabojuši savu meistarību,» piebilda Einārs Vinters.