Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolu demolējis gan republikas čempions, gan «problemātiskie» pusaudži

Ezeres vidusskolas direktore Ināra Riežniece ir pārsteigta – kas savedis kopā sešus puišus, kas izdemolējuši Ezeres vidusskolas telpas, un kuri esot tik atšķirīgi, raksta «Diena».

Brašuļu barā ir gan skolas «labinieks», kas mācās tikai labi un teicami, ir republikas čempions krosā, par kuru skolā dzirdami labi vārdi, un ir puiši ar nopietnām uzvedības problēmām, kuriem uz pirkstiem jāskatās.

 «Lielākā daļa no viņiem ir normāli puikas, nekādi vietējie huligāni. Tāpēc man nav saprotami viņu rīcības iemesli,» saka Riežniece. Četri no viņiem 1. septembrī mācības sāks tajā pašā skolā, kuras telpās nupat braši uzdzīvojuši, divi uzvedības problēmu dēļ mācības turpinās internātskolā citviet.

Kā viens no vandālisma iemesliem tiek minēts bezdarbība, lai gan skolas direktore ir pārsteigta, ka bērni laukos ar to aizbildinās. Šeit ir arī labi aprīkots sporta laukums, darbojas jauniešu dienas centrs. Diemžēl līdzīgas pusaudžu izdarības pēdējos gados nav retums. Saldus novadā bijuši gadījumi, ka nepilngadīgie izdauza logus, sabojā mašīnas, divas reizes izdemolēti kapi. Daudzas lietas sastrādātas alkohola reibumā. Arī Valsts policijas pārstāvis Andis Rinkevics piebilst, ka piedzēries pusaudzis vairs nav nekas pārsteidzošs, un problēma tā, ka vecāki visbiežāk savas atvases tikai aizstāv.

«Patiesībā vecāki atpērkas no saviem bērniem ar šo aizstāvēšanu, ar neierobežotu mantu iegādi. Atpērkas par laiku, ko nepavada ar viņiem, par uzmanību, ko dažādu iemeslu dēļ nevelta bērniem,» pārliecināta ir direktore, kura pieļauj, ka tikpat labi šis vandalisms varēja būt arī kliedziens pēc uzmanības.

izdemolējis