Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: 73 gadus vecs neredzīgais pieteiks Ginesa rekordam savu lidojumu vēja tunelī

Kāds 73 gadus vecs neredzīgs amerikānis, viesojoties Latvijā, lidojis kompānijas «Aerodium» vertikālā vēja tunelī un savu lidojumu nolēmis pieteikt Ginesa rekordam, portālu «Apollo» informēja «Aerodium» izpilddirektors Ģirts Ķīnasts.

«Es vēlos pateikties par brīnišķīgo viesmīlību un rūpēm par mani, taču vislielākais paldies, ka devāt man iespēju lidot «Aerodium!» saka aklais vīrietis.

Viņš stāsta, ka pacilātības sajūta pēc lidojuma nav vārdos izsakāma. «Visu izteica mans platais smaids sejā. Es vienmēr esmu zinājis, ka lidošu tāpat kā mans brālis, taču pat iedomāties nevarēju, ka tas būs bez lidmašīnas spārnu palīdzības. Milzīgs paldies! Šis bija piedzīvojums, ko es nekad neaizmirsīšu! Turklāt es noteikti sazināšos ar Guiness World Records, lai pārbaudītu, vai esmu pirmais neredzīgais un, iespējams, pat vecākais vīrs, kurš lidojis vēja tunelī!» – iespaidos dalās Kavana Pohe.

Ķīnasts atzīst, ka lidojums izdevies patiešām veiksmīgs, jo Pohe spēja pacelties vairāku metru augstumā. «Instruktors panāca pilnīgu uzticēšanos no lidotāja puses, kas konkrētajā gadījumā ir ļoti būtiski,» teica Ķīnasts.

«Aerodium» līdz pat šīs sezonas beigām piedāvās iespēju bez maksas lidot neredzīgiem cilvēkiem, lai arī viņi varētu izbaudīt pacilājošo lidošanas sajūtu.