Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas tehnisko projektu varētu izstrādāt aptuveni gadu

Jaunais Rīgas teātris (JRT) ir sarežģīts objekts ar divām ēkām, ko jau iepriekš tika plānots savienot, un šādas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrāde varētu ilgt aptuveni gadu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) pārstāve Daiga Laukšteina.

«Tās ir uz līdzšinējo pieredzi balstītas prognozes. Precīzs termiņš būs zināms tikai pēc iepirkuma rezultātu apkopošanas. Ģenerālprojektētāja piesaistei tiks izsludināts atklāts konkurss,» skaidroja Laukšteina.

VNĪ turpmāko divu mēnešu laikā sagatavos JRT rekonstrukcijas darbu gaitu, informēja Laukšteina.

«Tas būs provizorisks visa objekta attīstības grafiks jeb projektēšanas un būvniecības darbu grafiks līdz nodošanai ekspluatācijā, kas atainos visu darbu secību un tiem nepieciešamo laiku. Tajā iekļauta gan vajadzīgās dokumentācijas izstrāde un saskaņošana, gan tehniskā projekta izstrāde, tā ekspertīze un arī būvniecība,» sacīja Laukšteina.

Patlaban VNĪ ir sagatavota vēstule teātrim ar lūgumu aktualizēt 2008.gada 27.augustā Kultūras ministrijā saskaņoto projektēšanas uzdevumu JRT rekonstrukcijas-restaurācijas tehniskā projekta izstrādei, no jauna to saskaņojot Kultūras ministrijā, lai pēc tam iesniegtu VNĪ. Ir nepieciešams aktualizēt rekonstrukcijas gala rezultāta aprises - vēlamās un funkcijām nepieciešamās izmaiņas, piebilda Laukšteina.

Viņa sacīja, ka VNĪ jau pirms vairākiem gadiem veica pirmsprojekta sagatavošanas darbus. «Šajā gadījumā tā ir pilna inženiertehniskā apsekošana un pamatu un pamatņu izpēte, kā arī arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, inženierģeodēziskās topogrāfijas pasūtīšana un arhitektoniskās vīzijas izstrāde rekonstrukcijai. Izpētīt lielu ēku ir nopietns darbs, kam tika organizēts iepirkums,» skaidroja Laukšteina.

Kopumā pirmsprojekta sagatavošanas darbu rezultātā tika ieskicētas rekonstrukcijas gaitā plānotās pārmaiņas, kā arī sagatavots nepieciešamo izejmateriālu komplekts - tehniskie noteikumi, topogrāfija un citi materiāli.

«Apsekošanas akta galvenais secinājums atsedza bēdīgu ainu, ka JRT mājvietai ir neapmierinošs tehniskais stāvoklis. Proti, pamati, ārsienas un pārsegumi - galvenās nesošās konstrukcijas - ir jāstiprina vai jāmaina rekonstrukcijas gaitā. Ēkas kopējo stāvokli labi raksturo arī sabiedrības acīm nenoslēpjamais vizuālais elements ārējā fasādē - balkons,» piebilda Laukšteina.

Jau ziņots, ka valdība ir atbalstījusi Kultūras ministrijas rosināto un VAS «Valsts nekustamie īpašumi» iesniegto kultūras iestāžu telpu rekonstrukciju, aģentūru LETA informēja kultūras ministres preses sekretārs Andris Saulītis.

Ministrija sola sākt darbu pie Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukcijas Lāčplēša ielā 25, Raiņa muzeju rekonstrukcijas Rīgā, Baznīcas ielā 30, Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, un Tadenavā, Jēkabpils novada Dunavas pagastā, kā arī Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcijas Rīgā, Pils laukumā 2.

Tāpat ir atbalstīta Muzeju krātuvju kompleksa viena korpusa un komunikāciju tīklu izbūve Rīgā, Pulka ielā.

Lai novērstu Jaunā Rīgas teātra ēkas slikto tehnisko stāvokli, nodrošinātu ērtu un drošu ēkas ekspluatāciju un uzlabotu teātra darbinieku darba apstākļus, Kultūras ministrija šī projekta īstenošanu izvirzīja kā vienu no prioritāriem un atbalstāmiem projektiem.

«Jaunā Rīgas teātra iestudētās izrādes var lepoties ar lielu pieprasījumu daudzās pasaules valstīs, teātris nes Latvijas tēlu pasaulē. Alvja Hermaņa iestudētās izrādes šajā laikā ir papildinājušas teātra budžetu ar apmēram 2,5 miljoniem eiro (1,76 miljoniem latu), kurus teātris nopelnījis kā honorāru ārzemju viesizrādēs un no kuriem attiecīga daļa ir samaksāta nodokļos Latvijā. Valsts pienākums ir nodrošināt teātri un tā apmeklētājus ar atbilstošām telpām, kuras jau sen ir kritiskā stāvoklī,» uzskata kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (V).