Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

UR reģistrē Virsmātes partiju «Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām»

Uzņēmumu reģistrs (UR) šodien reģistrējis partiju «Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām», aģentūrai LETA apliecināja UR Nevalstisko organizāciju un masu informācijas līdzekļu reģistrācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Inga Makstniece.

LETA jau ziņoja, ka «Brīvība» uzmanību izpelnījusies kā Ventspils dziednieces Anitas Pukaļevas jeb Virsmātes partija. Partija reģistrācijas pieteikumu UR iesniedza 8.augustā.

Topošās partijas vadītājs Anrijs Aumalis iepriekš informēja, ka sarakstā ir 210 partijas biedri.

To, vai partija startēs 11.Saeimas vēlēšanās, Aumalis solīja komentēt, kad tā būs oficiāli reģistrēta.

Kā ziņots, 24.jūlijā Ventspilī nodibināta partija «Brīvība». Partijas valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts bijušais AS «Cēsu alus» finanšu direktors Aumalis, kurš pašlaik ieņem vadošu amatu kādā pārtikas nozarē strādājošā uzņēmumā Igaunijā.

Aumalis savulaik dzīvojis Ventspils novada Ugāles pagastā un absolvējis Ventspils augstskolu.

Partijas «Brīvība» valdē ievēlēti vēl četri valdes locekļi - Ieva Kantmane, Dace Blumberga, Dace Brimerberga un Kaspars Lazdāns.

Partijas dibināšanas kopsapulce notika Ventspilī, Krasta ielā, dziednieces Anitas Pukaļevas dārzā. Pukaļeva, kura pazīstama arī kā dziedniece Virsmāte, jau kopš 2009.gada pulcējusi kopā domubiedrus, kuri pamazām nonākuši līdz idejai par partijas dibināšanu. Viņa pati gan nebūs šīs partijas biedre un neplāno kandidēt Saeimas vēlēšanās. «Es nebūšu partijas vadītāja. Es tikai palīdzu organizēt, jo man ir tādas spējas. Vēlos palīdzēt jaunajiem,» pirms partijas dibināšanas sapulces aģentūrai LETA atzina Pukaļeva.

Partijā ir gan Ventspils pilsētas un Ventspils novada iedzīvotāji, gan cilvēki no Kurzemes un Rīgas, īpaši aktīvi esot liepājnieki, informēja Pukaļeva.

Iepriekš Pukaļeva norādīja, ka partija «Brīvība» plāno kandidēt arī rudenī gaidāmajās Saeimas ārkārtas vēlēšanās. «Es ceru, ka mēs kandidēsim. Šodien jau ir tauta jāiekustina. Mēs gan vairāk nākam kā tādi tautas uzsildītāji - ir jāiet un jārunā. Ja to nedarīs, tad, redzot, ka neviens neko sevišķi negrib, nekas arī nesanāks.»

Runājot par iespējamo sadarbību ar citām partijām, «Brīvības» valdes priekšsēdētājs Aumalis sacīja: «Mums nav tāda saraksta, ar kurām partijām mēs sadarbojamies un ar kurām - nē, bet, protams, vadoties no mūsu izvirzītajām vērtībām, droši vien būs partijas, ar kurām mūsu uzskati nesakritīs.» Aumalis iepriekš pieļāva iespēju, ka viņš varētu kandidēt rudenī gaidāmajās Saeimas ārkārtas vēlēšanās.

Jau ziņots, ka eksprezidents Valdis Zatlers 28.maijā rosināja balsot par Saeimas atlaišanu, kas arī notika 23.jūlijā, kurā lielākais vairākums atbalstīja 11.Saeimas atlaišanu. Saeimas ārkārtas vēlēšanas paredzētas 17.septembrī.