Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķu protests Ogrē pulcē vairāk nekā 200 dalībniekus; VM pārstāvji neierodas

Trešdien Ogres rajona slimnīcas darbinieku arodbiedrības rīkotajā protesta akcijā pret finansējuma samazināšanu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai pulcējās vairāk nekā 200 dalībnieku, novēroja aģentūra LETA.

Kā pastāstīja Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, Veselības ministrija sazinājusies ar Ogres mediķiem, taču tās pārstāvji nav izrādījusi vēlmi apmeklēt protesta akciju.

«Mediķi ir sašutuši, ik pa pusgadam viņiem ir jāsatraucas par to, lai valsts piešķirtu finansējumu viņu darba vietu nodrošināšanai,» uzsvēra Širovs, vienlaicīgi norādot, ka «šī ir ačgārna situācija, Ogres stacionārs ir noslogots, un tajā strādā labi speciālisti - šo situāciju var salīdzināt ar cukura rūpniecības pazudināšanu Latvijā, taču rodas jautājums, kur dabūs jaunus mediķus, kad tos vajadzēs».

Protestā piedalījās arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris, kurš aģentūrai LETA teica, ka protests Ogrē ir kopīga iniciatīva, sadarbojoties vietējiem mediķiem un nevalstiskajām organizācijām. Viņš piebilda, ka 6,1 miljons latu ko vakar koalīcijas padomes sēdē nolēma papildus piešķirt veselības aprūpei, ir pietiekams apjoms, lai izpildītu lokālo slimnīcu prasības, vienlaikus akcentējot, ka tas ir politisks lēmums, kas jāpieņem valdībai.

Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēnijs Kalējs aģentūrai LETA pastāstīja, ka situācija reģionālajās slimnīcās ir samērā vienāda - trūkst līdzekļu.

«Ja valdība pagriež muguru un atstāj slimnīcu situācijā, kurā tai varētu nākties atlaist desmitiem darbinieku, tad tām neatliek nekas cits kā protestēt,» klāsta Kalējs.

Viņš arī noraidu Veselības ministra Jura Bārzdiņa (Liepājas partija/ZZS) izteikumus, ka reģionālās slimnīcas ar draudiem apturēt neatliekamās medicīnas nodrošināšanu terorizē vietējos iedzīvotājus, uzsverot, ka «terorists ir Bārzdiņš». Viņš arī pauda bažas, ka līdzīga situācija ļoti drīz varētu parādīties arī lielajās Rīgas slimnīcās. «Un tad šī situācija būs vēl dramatiskāka,» piebilda Kalējs.

Kā novēroja aģentūra LETA, protestā piedalījās arī 20 cilvēku delegācija no Cēsu rajona slimnīcas. Protestētāju rokās bija dažādi uzraksti, kā piemēram «Negribu dzemdēt mašīnā, gribu dzemdēt slimnīcā!», «Nedzeniet mediķus uz ārzemēm!», «Beidziet lobēt lielās slimnīcas!», «Cīnāmies par tiesībām dzīvot!».

Protestu organizēja Ogres slimnīca. Akcija sākās plkst.17.

Akcijas laikā paredzēts gājiens no vecās poliklīnikas Miera ielā pa Brīvības ielu, garām mūzikas skolai, gājiena noslēgumā pulcējoties uz stundu ilgu mītiņu Brīvības ielas skvērā pie gājēju tuneļa.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā līdzīgs protests notika Cēsīs.

Kuldīgas slimnīca pagājušajā nedēļā paziņoja, ka negodīgas finansējuma sadales dēļ tā no 1.septembra pārtrauks akūto pacientu uzņemšanu. Par to Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis jau iepriekš ir informējis Veselības ministriju (VM), Veselības norēķinu centru (VNC) un Kuldīgas novada pašvaldību.

Slimnīcas uztrauc ministrijas samazinātais finansējums neatliekamās medicīniskās palīdzības pacientu uzņemšanai otrajā pusgadā.