Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pauls rosina neaizrauties ar okupācijas fakta atzīšanas pieprasīšanu

Bijušais parlamentārietis komponists Raimonds Pauls intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» visnotaļ asi komentē notikumus valstī. Viņš nedomā, ka pie visām nelaimēm vainojami trīs oligarhi, bet ar Latvijai tik jūtīgo vēstures jautājumu aicina pārāk neaizrauties.

«Jā, karš, okupācija, slepkavības, jā, tas bija. Ko tālāk? Ko darīt? Vai pie tā tikai krievi vainīgi?,» intervijā saka nu jau bijušais politiķis.

«Pirms tam mūsu kultūra sākās ar to pašu Pēterburgu, jaunlatvieši nāca no turienes, viņi tur brauca mācīties. Krievi daudzi ir bijuši ģeniāli cilvēki. Viņiem nepatika, ka vienreiz izmetu frāzi, lai atzīst okupāciju, bet vai tas, ko mūsu čekisti ir izdarījuši, vai kāds ir atvainojies? Es tā papētīju to 1917. un 1918. gadu. Kas tad bija lielākās slepkavas? Mūsu tautieši. Ko viņi sastrādāja Ukrainā? Kas tad to čekas aparātu sastādīja? Pamatā mūsējie un ebreji, lai gan pēc tam paši nolikvidējās,» – tā Pauls.

«Kas tad nosargāja to revolūciju? Kas tad bija Kremļa apsardze? Tāpēc labāk klusēsim par šīm lietām. Tāda ir vēsture, tur neko darīt. Šodien to cilāt, tik un tā neviens pareizi to vēsturi neuzrakstīs. Mēs paši esam sūdus taisījuši visādos veidos, visur līdām iekšā.»