Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sīrijas prezidents pārtrauc militārās operācijas pret protestētājiem

Sīrijas prezidents Bašars al Asads trešdien apliecinājis ANO ģenerālsekretāram Banam Gimunam, ka visas militārās operācijas pret protestētājiem ir apturētas, paziņoja ANO preses pārstāvis Farhans Haks.

Ar šo vēsti prezidents nācis klājā, atbildot uz Bana Gimuna telefonsarunā pausto prasību, lai «visas militārās operācijas un masu aresti tiktu nekavējoties izbeigti», sacīja ANO amatpersona.

«Ģenerālsekretārs pauda satraukumu par pēdējām ziņām, ka arvien turpinās plaši cilvēktiesību pārkāpumi un ka Sīrijas drošības spēki visā Sīrijā pielieto pārmērīgu spēku pret protestētājiem,» apliecināja Haks, īpaši pieminot Latākijas pilsētu, kur vairāki tūkstoši palestīniešu bēgļu pametuši savas nometnes.

Bans Gimuns «uzsvēra, ka visas militārajās operācijas un masu aresti ir jāizbeidz nekavējoties. Prezidents Asads sacīja, ka militārās un policijas operācijas ir apturētas», norādīja ANO amatpersona.

ANO ģenerālsekretārs arī aicinājis izmeklēt visus gadījumus, kad nemieru gaitā cilvēki zaudējuši dzīvību, kā arī garantēt brīvu mediju piekļuvi.