Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret personu grupu, kas valstij nodarījusi ievērojamus zaudējumus

Pirmdien Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdzis uzsākt kriminālvajāšanu pret rīs personu grupu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kas valstij radījusi 76 964,38 latu lielus zaudējumus, portālu «Apollo» informēja VID.

Kriminālprocess 2010.gada 15.martā tika sākts par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā.

Kriminālprocesa ietvaros aizdomās turēto statuss piemērots trim personām, kuras, darbojoties pēc iepriekšējas vienošanās, samazināja valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokli (PVN), izvairoties no PVN maksājumu nomaksas. Valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi  76 964,38 latu apmērā.

Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmums priekšnodoklī uzrādījis darījumus ar vairākām citām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kas izslēgtas no VID ar PVN apliekamo personu reģistra, saņemot par šiem faktiski nenotikušajiem darījumiem naudas summas. Īstenojot noziedzīgo darbību kopumu, vienlaikus tika izmantoti pieci pretlikumīgiem nolūkiem veidoti uzņēmumi.

 Nelikumīgo darbību slēpšanai tika saņemti kādas grāmatvedes pakalpojumi, lai VID radītu iespaidu, ka shēmā iesaistītie fiktīvie uzņēmumi veic saimniecisko darbību. Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīs personas 2009.gadā izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, izmantojot uzņēmuma dokumentus, rekvizītus un zīmogus. Sabiedrības deklarētie uzņēmējdarbības virzieni ir grīdas un sienu apdare, elektriskās instalācijas ierīkošana, būvniecība, automobiļu un motociklu pārdošana, apkope un remonts, auto degvielas mazumtirdzniecība un vēl virkne darbības veidu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizdomīgie finanšu darījumi tika veikti 2009.gadā.

Visiem aizdomās turamajiem piemērots drošības līdzeklis – aizliegums tuvoties noteiktām personām un kā papildus drošības līdzeklis – aizliegums izbraukt no valsts un uzturēšanās noteikta dzīvesvietā.

VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji ir guvuši pietiekamus pierādījumus, lai ierosinātu Finanšu un ekonomisko noziegumu prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret personu grupu  par iepriekšminēto noziegumu atbalstīšanu.