Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Haoss VID: Kravalis pieņēmis lēmumu Rīgas muitā likvidēt darbavietas, taču pārdomājis

Portāla «Pietiek.com» rīcībā nonākuši dokumenti liecina, ka 28. jūlijā VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs un Muitas pārvaldes direktors Tālis Kravalis pieņēmis lēmumu likvidēt visu Rīgas muitas kontroles punktu daļu - kopumā 231 vienu amatvietu -,bet jau 9. augustā pats savu lēmumu  atcēlis, ziņo «Pietiek.com».

Likvidēto struktūru un amatu vietā bija paredzēts izveidot Muitas kontroles organizēšanas daļas Muitas kontroles punktus ar 209 amata vietām, bet Muitas kontroles organizēšanas daļas Kinoloģijas nodaļā klāt nāktu deviņas amata vietas.

Savukārt jaunās pārmaiņas jau ir diezgan kosmētiskas: rīkojums Rīgas muitas kontroles punktu daļā paredz tikai likvidēt vienu daļas vadītāja amata vietu un divas daļas vadītāja vietnieka amata vietas, kā arī ieviest virkni labskanīgu pārmaiņu - Rīgas muitas kontroles punktu daļas Muitas kontroles punktiem mainīt nosaukumu uz Muitas kontroles punkti, Rīgas muitas kontroles punktu daļas Muitas kontroles organizēšanas nodaļai mainīt nosaukumu uz Rīgas muitas kontroles organizēšanas nodaļa, bet Muitas kontroles punktiem un Rīgas muitas kontroles organizēšanas nodaļai pakļautību turpmāk noteikt Muitas pārvaldes direktora vietniekam.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V), kas iepriekš bija izrādījis aktīvu interesi un rūpes par muitā notiekošo, no šī jucekļa distancējas.

«Ministrs ir lūdzis VID vadību veikt nepieciešamās darbības, lai uzlabotu un padarītu efektīvāku VID darbu. Kā tieši panākt uzlabojumus, tai skaitā - kā sadalīt resursus organizācijas iekšienē, tas ir VID vadības kompetencē. Vērtēti tiek sasniegtie rezultāti,» notiekošo komentē  Vilka preses pārstāve.

Savukārt premjers Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka «VID darba organizācija ir VID vadības kompetencē un par tās uzraudzību atbild Finanšu ministrija, tādēļ ar detalizētiem jautājumiem par VID vadības rīkojumu saturu aicinu jūs vērsties pie VID vadītāja vai atbildīgajām Finanšu ministrijas amatpersonām». No atbildes, vai viņš ir informēts un atbalsta Kravaļa 28.jūlija rīkojumu, Dombrovskis izvairījās.

VID skaidro, ka ar 9.augusta rīkojumu tiek veikta reorganizācija, kuras mērķis ir padarīt efektīvākus VID vadības procesus, samazinot to izdevumus un birokrātisko slogu.

Optimizācija tiekot organizēta, pamatojoties uz VID Nodokļu pārvaldes pieredzi un sasniegtajiem rezultātiem, kad 2010.gada novembrī tika likvidēta VID Nodokļu pārvaldes Rīgas nodokļu administrēšanas daļa un Rīgas nodokļu administrēšanas daļā ietilpstošo klientu apkalpošanas centri tika nodoti Nodokļu pārvaldes direktora vietnieka pakļautībā.