Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauno vilcienu iegādes konkurss noslēdzies

Iepirkumu konkurss par jaunu elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādi ir noslēdzies, un kandidātu atlasi izturējis vienīgais pretendents - Spānijas kompānija «Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.» (CAF).

Otrdien, 23.augustā, tiks sākta līguma slēgšanas procedūra, informēja AS «Pasažieru vilciens» (PV).

PV valdes loceklis un Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Jirgens informēja, ka otrdien, 23.augustā, plkst.9 PV un CAF sēdīsies pie sarunu galda un sāks līguma slēgšanas procedūru. Līgumu plānots parakstīt mēneša laikā, kā to arī nosaka nolikums.

PV Iepirkumu komisija vienbalsīgi akceptēja saņemtā piedāvājuma atbilstību konkursa nolikuma prasībām un uzņēmuma saimnieciskajam izdevīgumam. Atsauktu un nokavētu piedāvājumu konkursā nav bijis.

Iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus.

9.martā Eiropas Komisija apstiprināja Eiropas Savienības Kohēzijas fonda lielo satiksmes nozares projektu par Rīgas piepilsētas dzelzceļa pasažieru pārvadājumu sistēmas modernizāciju un dīzeļvilcienu ritošā sastāva atjaunošanu 144 miljonu latu apmērā. No projekta kopējām izmaksām KF finansējums ir 100 miljoni latu.

Kā ziņots, PV konkursā par jaunu elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādi bija pieteicies viens pretendents. Tā ir spāņu kompānija CAF, kura piesaistījusi «Rīgas Vagonbūves rūpnīcu» (RVR) kā apakšuzņēmēju.

Sākotnēji RVR konkursā vēlējās startēt kā ģenerāluzņēmējs, piesaistot franču «Bombardier Transportation» kā apakšuzņēmēju, tomēr konkursa nosacījumu dēļ franči atteicās no dalības tajā. «Bombardier Transportation» tam izvirzīto PV prasību par solidāru atbildību novērtēja kā neadekvātu, jo tā neatbilda šī konkursa sākotnējiem noteikumiem, kā arī konkursu rīkošanas starptautiskajai praksei.

Nokļūstot šādā sarežģītā situācijā, RVR pieņēma cita konkursa dalībnieka - spāņu CAF - izteikto sadarbības piedāvājumu, piekrītot kļūt par tā apakšuzņēmēju. Netika atklāti CAF piedāvājuma nosacījumi.