Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB vērtēs ZRP šaubīgos ziedojumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei vērtēs Zatlera reformu partijas (ZRP) saņemtos ziedojumus.

KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga, vaicāta, vai KNAB izvērtēs iespējamos pretlikumīgos ziedojumus ZRP, uzsvēra, ka tiek pārbaudīts visu partiju ziedojumu tiesiskums, tostarp arī minētais.

Viņa skaidroja, ka KNAB atbilstoši savai kompetencei veic gan visu partiju saņemto ziedojumu tiesiskuma pārbaudi, gan reaģē uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par atsevišķiem gadījumiem. Tomēr informāciju par konkrētām pārbaudēm birojs nesniedz.

Kā iepriekš ziņoja Latvijas Neatkarīgā televīzija, kāds ZRP biedrs vervējis studentus, ar kuru starpniecību veikt ziedojumus partijai, par to piedāvājot iespēju nopelnīt pārdesmit latus. Telekompānija bija saņēmusi kāda jaunieša e-pasta vēstuli, kurā viņš rakstīja, ka vairākiem studentiem piedāvāts nopelnīt 20 latus, ja viņi veiks pārskaitījumu uz ZRP kontu.

Pamatojoties ar bailēm par drošību, jaunietis gan nebija vēlējies atklāt savu vārdu vai detalizētu procesu, kā ziedojums tika organizēts un veikts. Arī precīzu ziedojuma summu viņš nebija vēlējies atklāt, bet, pēc LNT vēstītā, tie bijuši aptuveni 1000 latu, par kuru pārskaitīšanu ZRP jaunietis saņēmis pārdesmit latus.

ZRP solīja rūpīgi pārbaudīs ziedojumu likumību un tos atmaksās, ja tiks atklāti kādi pārkāpumi, aģentūrai LETA pastāstīja ZRP pārstāve Daiga Holma. ZRP skaidrojusi, ka ziedojumu starpniekus varētu būt meklējis kāds no partijas biedriem, kurš jau sniedzis paskaidrojumus ZRP Ētikas komisijai.

ZRP Ētikas komisija savukārt izvērtē sava biedra rīcību, to, vai ir pamats atmaksāt šos ziedojumus, kā arī skatīs jautājumu par biedra izslēgšanas nepieciešamību.

ZRP Ētikas komisijas locekle Daina Kazāka aģentūrai LETA norādīja, ka bijusi tikšanās ar cilvēku, kura vārds nosaukts LNT žurnālistam saistībā ar naudas piedāvāšanu studentam ziedojuma veikšanai ZRP, taču tikšanās laikā partijas biedrs kategoriski noliedza jebkādu saistību ar šo gadījumu un bijis pārsteigts par iemeslu, kāpēc ticis uzaicināts uz sarunu ar Ētikas komisiju. Biedra vārds gan netiks atklāts.

«Pēc tikšanās komisija veica arī papildu faktu pārbaudi, lai maksimāli objektīvi izvērtētu situāciju. Pašlaik Ētikas komisijai nav pamata uzskatīt, ka ir pārkāptas ētikas vai likuma normas,» uzsvēra Kazāka, piebilstot, ka ZRP izveidojušos situāciju gan mēģinās noskaidrot.

Saskaņā ar KNAB partiju finanšu datubāzi ZRP līdz 6.augustam mantas, naudas vai pakalpojumu veidā saziedoti 17 244 lati. Ziedotāju vidū ir arī vairāki divdesmitgadnieki, kuru ziedojumu summas svārstās ap 1000 latu.

Kā ziņots, eksprezidenta Valda Zatlera jaunā partija tika dibināta 23.jūlijā un tajā tagad ir ap 1000 biedru.