Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spītējot lietum, noslēdzies Latvijas nūjošanas 2. festivāls Ventspilī

Sestdien, 20. jūnijā, Ventspils Piedzīvojuma parkā tika dots starts veselīgai atpūtai - Latvijas nūjošanas 2. festivālam. Pēc finiša notika garda mielošanās, bērni darbojās radošajās darbnīcās, un, protams, tika noskaidroti daudzu balvu īpašnieki.
 
Lietus sestdienas rītā nenobaidīja nūjot gribētājus un jau pēc plkst. 10:00 Piedzīvojumu parkā pulcējās festivāla dalībnieki, kas vēlāk rādīja nūjošanas priekšzīmi līdzjutējiem, kuri juta līdzi saviem draugiem, darba kolēģiem vai radiem. Tie, kuri nūjas rokās turēja pirmo reizi, nūjošanas tehniku varēja apgūt Lindas Andrusas vadībā. Pēc 11:00 notika aktīva iesildīšanās Piedzīvojumu parka pakājē.
 
Pēc savas runas, plkst. 12:00, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs kopā ar dalībniekiem devās trasē. Maršruta laikā bija iespēja arī atpūsties. Par to gādāja uz Saules ielas un pilsētas centrā izveidotās oāzes, kurās dalībnieki varēja padzerties, izmērīt asinsspiedienu, mieloties ar augļiem un kustēties DJ vai dzīvās mūzikas pavadībā.
 
Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad uz festivālu pieteicās 270 dalībnieki, šogad atsaucība bija negaidīti liela – pieteicās 404 dalībnieki, bet festivālā piedalījās 352 nūjot gribētāji, no kuriem lielākā daļa – 266 bija daiļā dzimuma pārstāves. Divus apļus, 10,6 km distanci, veica 39 dalībnieki.
 
Pirmie dalībnieki finišēja jau ap plkst. 12:35. Pēc finiša par dalībnieku ēstgribu rūpējās Ventspils Maratona kluba pavāre Kristīne Priedīte, kura bija pagatavojusi gardu auksto zupu. Saldajā ēdienā, katrs dalībnieks tika pie gabaliņa no 15,06 m garās biskvīta ruletes. Ruleti bija pagatavojis iespējams Ventspils novada labākais konditors Oskars Gūtmanis.
 
Katrs finišētājs kā apliecinājumu par piedalīšanos Latvijas nūjošanas 2. festivālā Ventspilī saņēma īpaša dizaina cepuri, kuras dāvināšana nu jau būs kā viena no Nūjošanas festivāla pamattradīcijām. Kā īpašs sveiciens dalībniekiem un pārējiem festivāla apmeklētājiem muzicēja grupa «Apvedceļš».
 
Kā jau iepriekš tika ziņots, šogad festivāls nebija sacensība uz laiku, bet gan izlozes kārtībā noteikti 20 balvu ieguvēji. Bez tam, tika apbalvoti arī 10 dalībnieki šādās nominācijās, uzvarētājus noteica īpaša žūrija, kuras sastāvā bija soļotājs Arnis Rumbenieks, Piedzīvojumu parka pārvaldnieks Nauris Tālbergs un Maratona kluba pārstāvis Aigars Matisons. Balvas uzvarētājiem pasniedza Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. 

Nomināciju ieguvēji:

svarīgākais nūjotājs – Raitis Ziemelis,

tālredzīgākais nūjotājs – Gundars Leterers;

saskanīgākais pāris – Sigita un Andrejs Amsteri;

žilbinošākais nūjotājs – Rita Šteinberga;

stilīgākā komanda – «Ventspils siltums»,

meistarīgākais nūjotājs – Imants Ločmelis;

dzīves pieredzēs bagātākais – Gunārs Ziemelis (dzimis 1938. gadā);     
                        
nūjotājs – tālbraucējs – Rūdolfs Dāvis no Valmieras ;

nākotnes nūjotājs – Marta Jansone; 

visizturīgākais nūjotājs – Ingūna Klēvere.