Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība varētu rīt lemt par «airBaltic» pamatkapitāla palielināšanu

Valdība rītdienas sēdē varētu lemt par tālāko rīcību ar Latvijas nacionālo lidsabiedrību AS «Air Baltic Corporation» («airBaltic») , šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem pieļāva Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis norādīja, ka šī jautājuma iekļaušana valdības sēdes darba kārtībā atkarīga no tā, vai Satiksmes ministrija (SM) paspēs sagatavot nepieciešamos protokollēmumus un par tiem būs Finanšu ministrijas (FM) atzinums.

Premjers, vairākkārt taujāts par to, vai valdība varētu pieņemt lēmumu par «airBaltic» pamatkapitāla palielināšanu, vien atkārtoja, ka esot jāredz SM piedāvājums un FM viedoklis. «Jautājums ir pietiekami sarežģīts un komplekss, vai to risināt kompānijas auditēto gada pārskatu vai bez tā,» norādīja Dombrovskis.

Pēc viņa teiktā, pašreiz viss liecinot, ka SM strādā pie šo protokollēmumu sagatavošanas un visticamāk, ka valdība rīt šo jautājumu varēs skatīt.

Gan Dombrovskis, gan Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderis Raimonds Vējonis žurnālistiem apgalvoja, ka šodien koalīcijā neesot runāts par pagājušajā nedēļā izvērsto diskusiju saistībā ar iespējamo satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) atbrīvošanu no amata. «Iepriekš diskusija bija, un lieku reizi diskutēt nav nepieciešams,» teica Vējonis.

Kā ziņots, šodien preses konferencē Augulis paziņoja, ka Ministru kabinetam rīt jāizlemj, kā palielināt «airBaltic» pamatkapitālu, lai dotu signālu nozarei, kompānijai, kreditoriem un sadarbības partneriem, ka valdība saprot kompānijas svarīgumu valstī un plāno tās darbību stabilizēt.

63 miljoni latu esot nepieciešamais ieguldījums pamatkapitālā, līdz ar to jāizlemj, vai nu valstij ieguldīt pusi no šīs summas, vai jālemj par papildu akciju emisiju. Ja tas tikšot izdarīts, kompānija varot turpmāko gadu strādāt, un auditori var sniegt atzinumu par 2010.gadu un nākotnes darbību.

Lēmums esot jāpieņem ātri, jo kompānijai esot dārgi aizņemties un aizņēmumi katru dienu nesot zaudējumus. Augulis uzskata, ka galvenais ir tas, lai kompānija nezaudētu valsts daļu akciju vērtību. Viņš gan pieļāva, ka kāds varbūt, mērķtiecīgi novilcinot laiku un nepieņemot lēmumu, cenšas to izdarīt.

Jau ziņots, ka Dombrovskis 17.augustā parakstījis satiksmes ministram adresētu rezolūciju, kurā uzskaitīti darbi, kas jāizdara saistībā ar aviosabiedrību «airBaltic», un dokumenti, kas jāiesniedz. Pēc viņa vārdiem, runa ir par uzdevumiem un dokumentiem, kas jau tikuši minēti iepriekš, tostarp nepieciešams auditēts pagājušā gada pārskats un protokollēmums, lai valdība varētu lemt par tālāko rīcību.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V), vaicāts, kā par valsts finansēm atbildīgais ministrs redz iespēju valstij ieguldīt līdzekļus aviosabiedrībā, ar preses sekretāres Aigas Aizpurietes starpniecību norādīja, ka neatbalsta jebkuru nepārdomātu ieguldījumu un nepieciešami pamatoti un aprēķinos balstīti pierādījumi par atdevi no šīs naudas. Viņš arī norāda, ka no SM jāsaņem precīzi dati par uzņēmumu un tikai tad varēs lemt.

Satiksmes ministra Auguļa padomnieks Artis Stucka aģentūrai LETA norādīja, ka visu valstij piederošo akciju pārdošana būtu neiespējama, jo tad «airBaltic» zaudētu nacionālās aviokompānijas statusu un zaudētu priekšrocības lidojumiem uz NVS valstīm. «Ja kādi ministri par to sprieduši, tad viņi neko nesaprot no aviācijas,» uzskata ministra padomnieks.

Pēc viņa teiktā, optimālākais risinājums būtu valstij saglabāt savā īpašumā 25,01% «airBaltic» akciju, ko ieteikuši arī eksperti. Īstenojot šo risinājumu, aviosabiedrības pamatkapitāls tiktu palielināts, taču valstij finansiāls ieguldījums nebūtu jāveic, teica Stucka.

Kā ziņots, SM saņēmusi neauditētu, bet «airBaltic» vadītāja Flika parakstītu 2010.gada pārskatu, kurā uzrādīti zaudējumi 34,2 miljonu latu apjomā. Uzņēmums arī vairākkārt norādījis uz nepieciešamību steidzami lemt par pamatkapitāla palielināšanu.

«Air Baltic Corporation» ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un «Baltijas Aviācijas sistēmas» (47,2%). «Baltijas Aviācijas sistēmas» vienādās daļās pieder Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai «Taurus Asset Management Fund Limited».