Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas politiķi pauž bažas par populistu popularitātes pieaugumu

Parādu krīze, kas pārņēmusi vairākas Eiropas valstis, var novest pie politiskās elites «deleģitimācijas» un vairot galēji labējo populistu popularitāti, pirmdien atzinuši Alpbahas foruma dalībnieki.

Tiešais krīzes rezultāts varētu būt «demokrātijas krīze», un vairums foruma dalībnieku ieteikuši Eiropas politiskās varas un pilnvaru centralizāciju.

Taču bijušais Zviedrijas premjerministrs Jērans Pēršons un kādreizējais Somijas valdības vadītājs Pāvo Liponens bija vienisprātis, ka vieglāk ir noteikt diagnozi nekā īstenot pasākumus slimības novēršanai.

Pēršons, vēršoties pie Eiropas dienvidvalstu valdībām, aicināja ievērot «maksimālu caurskatāmību un godīgumu» un nepieļaut «nekādus grāmatvedības trikus». Savukārt Liponens, kurš gatavojas kandidēt uz Somijas prezidenta amatu, aicināja nostiprināt Eiropas federālās struktūras.

Tādi populisti kā partija «Īstie somi» parasti piedāvā tikai pseidorisinājumus, uzsvēra Liponens. Tomēr viņš atzina, ka populisti pauž «tautas patieso satraukumu par nabadzību un bezdarbu».

Tikmēr Pēršons uzsvēra, ka tāda mēroga valstu kā Grieķijas un Portugāles problēmas esot iespējams atrisināt ar jau esošajiem Eiropas instrumentiem.

«Taču, ja sāks grimt Francija, tā būs milzīga problēma,» atzina bijušais Zviedrijas premjers.