Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Berluskoni nosoda koalīcijas partnera «neapdomīgos izteikumus»

Saasinot valdībā domstarpības par taupības pasākumiem, Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni pirmdien izteica publisku nosodījumu savam galvenajam sabiedrotajam, galēji labējās Ziemeļu līgas līderim Umberto Bosi par viņa izteikumiem, ka valsts politiskā sistēma uzskatāma par mirušu.

Nedēļas nogalē Bosi kritizēja situāciju, kurā bagātajiem valsts ziemeļu reģioniem ir finansiāli jāatbalsta nabadzīgie dienvidu apgabali, un secināja, ka «Itālijas sistēma ir nolemta nāvei».

Bosi, kura partija jau agrāk ir flirtējusi ar separātisma idejām, paziņoja, ka Itālija vairs nav spējīga funkcionēt un runāja par dižo Ziemeļitāliju.

Atbildot uz Bosi izteikumiem, Berluskoni spēra sev neraksturīgu soli un nāca klajā ar publisku nosodījumu.

«Man žēl, ka man ir domstarpības ar manu draugu Umberto Bosi. Es stingri ticu, ka Itālija pastāv un pastāvēs vienmēr,» teikts premjera izplatītajā paziņojumā.

Berluskoni uzsvēra, ka Itālijas ziemeļi un dienvidi dala «kopīgu vēsturi un kopīgu likteni».

Ziemeļu līga ir Berluskoni koalīcijas galvenā partnere, tomēr nav vienisprātis ar premjerministru vairākos valdības steidzīgi pieņemtās taupības programmas punktos.

Jau ziņots, ka aptuveni pirms divām nedēļām Itālijas valdība apstiprināja taupības programmu, kas paredz divu gadu laikā budžeta deficītu samazināt par 45 miljardiem eiro (31,5 miljardiem latu).

Jūlijā valdībā apstiprināja izdevumu samazināšanas plānu 48 miljardu eiro (33,7 miljardu latu) apmērā.

Pēdējie taupības pasākumi tika pieņemti ar valdības dekrētu un 60 dienu laikā tie jāapstiprina parlamentā.

Šī taupības programma ir izpelnījusies gan Ziemeļu līgas, gan kreisās opozīcijas, arodbiedrību un reģionālo varasiestāžu kritiku.