Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vērpalu atzīts par vainīgu dopinga lietošanā

Divkārtējais ziemas olimpisko spēļu čempions igauņu distanču slēpotājs Andruss Vērpalu, kurš februārī tika pieķerts dopinga lietošanā, Starptautiskās Slēpošanas savienības (FIS) vērtējumā otrdien atzīts par vainīgu, vēsta Igaunijas masu mediji.

Vērpalu FIS lēmumu varēs apstrīdēt Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), ko slēpotājs arī apņēmies darīt.

FIS secinājusi, ka Vērpalu aizstāvības grupas sniegtie pierādījumi, kas akcentē dopinga lietošanas «negadījuma raksturu», neesot bijuši pietiekami pārliecinoši. Tomēr Vērpalu uzskata, ka FIS nav ņēmusi vērā viņa aizstāvju sagatavotos pierādījumus.

«FIS neņēma vērā manas aizstāvju grupas un zinātnieku argumentus. Tāpēc mēs turpināsim pierādīt, ka es neesmu vainīgs,» teikts Vērpalu paziņojumā, kuru izplatījusi Igaunijas Slēpošanas asociācija.

Kā ziņots, 14. februārī 40 gadus vecais Vērpalu tika pieķerts dopinga lietošanā, bet vēlāk pozitīvas bija arī B proves. Viņa organismā tika konstatēts aizliegtais augšanas hormons.

FIS paziņojusi, ka Vērpalu diskvalifikācijas termiņš no diviem gadiem palielināts uz trim, tomēr pats sportists jau paziņojis par karjeras beigām.

Vērpalu aizstāv arī Igaunijas Antidopinga aģentūras ārsts Juri Lāsiks, bet pavasarī portālā «Facebook» izveidotās grupas «Mēs ticam Andrusam Vērpalu» biedru skaits otrdien pārsniedza 67 000.

Jau vēstīts, ka savas karjeras laikā Vērpalu triumfēja 2002. un 2006. gada olimpiskajās spēlēs 15 kilometru klasiskajā slēpojumā, kā arī tika pie sudraba medaļas 2002. gada olimpiskajās spēlēs 50 kilometru klasiskajā slēpojumā. Tāpat igauņa kontā ir divas pasaules čempionātu zelta un viena sudraba godalga.

Vērpalu ir Igaunijas medaļām bagātākais olimpietis, kurš izcīnīto medaļu skaita ziņā pirmo vietu dala ar slēpotāju Kristini Šmigunu-Vehi.