Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Straume: Otrā ceturkšņa dati vēl neliecina par būvniecības attīstību

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati par būvniecības apjomu 9% pieaugumu 2011.gada otrajā ceturksnī vēl neliecina, ka nozarē būtu sākusies attīstība, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Saskaņā ar CSP datiem 2011.gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2010.gada pirmo pusgadu būvniecības apjomi ir samazinājušies par 6,2%, bet 2011.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2011.gada pirmo ceturksni, ir apjomu pieaugums par 9%.

Straume skaidroja, ka situāciju nozarē vairāk raksturo 2011.gada un 2010.gada pirmo pusgadu datu salīdzinājums, kuri liecina, ka nozarē joprojām turpinās kritums.

«Pieaugums par 9% 2011.gada otrajā ceturksnī neparāda reālo situāciju, jo salīdzināt veikto būvdarbu apjomus vasaras mēnešos ar apjomiem pirmajā ceturksnī - sala un sniega periodā - ir nekorekti,» uzskata Straume.

Jau ziņots, ka šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar gada pirmo ceturksni, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās būvniecības produkcijas apjomi palielinājās par 9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tai skaitā ēku būvniecības apjoms audzis par 12,9%, bet inženierbūvju būvniecības apjomi par 3,7%.

Šā gada otro ceturksni salīdzinot ar 2010.gada otro ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās būvniecības produkcijas apjomi saruka par 0,9%. Tai skaitā inženierbūvju apjomi samazinājās par 7,8%, bet ēku būvniecības apjomi pieauguši par 9,9%.

Otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2010.gada otro ceturksni, vislielākais būvniecības un remontdarbu samazinājums bija maģistrālo cauruļvadu, spēka un komunikāciju līniju un administratīvo ēku būvniecībā - attiecīgi par 64,5% un 50,3%.

Savukārt būvniecības apjomi pieauguši rūpniecības ražošanas ēku un noliktavu un ārstniecības vai veselības aprūpes ēku būvniecībā - attiecīgi par 104,9% un 33%.

Kopumā šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2010.gada pirmo pusgadu, būvniecības produkcijas apjomi salīdzināmajās cenās samazinājušies par 6,2%

Gada laikā ēku būvniecības apjomi kritušies par 3,4%, bet inženierbūvju būvniecības apjomi par 8,5%.