Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZRP noliedz apsardzes kompānijas iesaistīšanu savā darbībā

Zatlera reformu partija (ZRP) savā darbībā nav iesaistījusi nevienu apsardzes kompāniju, aģentūrai LETA apgalvoja ZRP pārstāve Daiga Holma.

Kā novēroja aģentūra LETA, 13.augustā ZRP kopsapulcē Kongresu namā tika nodrošināta pamatīga apsardze, un kāds no apsargiem piedalījās arī balsošanā. Plašsaziņas līdzekļos pēc tam izskanēja versija, ka ZRP savā darbībā iesaistījusi kādu apsardzes kompāniju, iespējams, Ventspils konfliktos aktīvu dalību ņēmušo «TM security», un ka tās darbinieki kā partijas biedri masveidā piedalījušies balsošanā.

Holma apgalvoja, ka kopsapulcē apsardzi nodrošinājuši partijas biedri un atbalstītāji. Cik no partijas biedriem ir apsardzes firmu darbinieki, ZRP pārstāve nevēlējās atklāt, norādot, ka biedru anketās darbavietas neesot prasīts uzrādīt un turklāt šādus datus trešajām personām nemaz neļaujot atklāt likums. «Starp deputātu kandidātiem, kas sniedza savu CV, šādu cilvēku nav,» piebilda Holma.

ZRP pārstāve arī informēja, ka partijas kopsapulcē saskaņā ar likumu balsstiesības ir tikai partijas biedriem un partijā esot apvienojušies dažādu profesiju un dažādu novadu Latvijas cilvēki.

No partijas izslēgtais advokāts Artūrs Zvejsalnieks intervijā laikrakstam «Diena» izteicies, ka ZRP kongresā redzējis ap piecdesmit uzkrītoši vienādi ģērbtu cilvēku grupu, kas vienādi balsojuši.

«To ne tikai es redzēju. Mēs, kongresa delegāti, ļoti aktīvi to apspriedām savā starpā. Tas radīja nelāgu iespaidu. Grupa labi organizētu cilvēku, tērpušies vienādi tumšos uzvalkos bez kaklasaites. Man radās iespaids, ka tie ir apsardzes darbinieki,» sacījis Zvejsalnieks. Tie esot bijuši cilvēki ar mandātiem, un varējis redzēt, ka starp viņiem ir tādi, kas visu acīmredzami organizē.

Savukārt polittehnologs un sabiedrisko attiecību konsultants Jurģis Liepnieks savā jaunajā portālā «Puaro.lv» pauž aizdomas, ka par Zatlera partijas «pelēko kardinālu» kļuvis «TM security» vadītājs Mārtiņš Tenbergs, kura uzņēmumu cilvēki aktīvi iesaistījušies jaunās partijas darbībā.

Holma aģentūrai LETA apgalvoja, ka partijas biedru sarakstā neesot cilvēka ar šādu vārdu un uzvārdu. Savukārt to, vai ar Tenbergu nav kontaktējies kāds no partijas vadības, viņa pagaidām nemācēja pateikt. Aģentūrai LETA ar Tenbergu pagaidām sazināties neizdevās.

Zatlera pašreizējais aktīvākais politiskais pretinieks, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzītais premjera amata kandidāts Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»), iepriekš licis noprast, ka Zvejsalnieka izslēgšanu no partijas veicinājusi kāda viņa Ventspils lietu oponenta ietekme, par ko liecinot Aivja Landmaņa atrašanās ZRP biedru rindās.

Kā ziņots, savulaik «TM security» bija iesaistīta «Ventbunkera» konfliktā tā dēvētās Oļega Stepanova un Olafa Berķa nometnes pusē, kas tolaik konfliktēja ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni domubiedriem.