Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slepkavam par paziņas nogalināšanu ar cirvi piespriež 18 gadu cietumsodu

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta šodien piesprieda 18 gadu un sešu mēnešu cietumsodu jau iepriekš par slepkavību sodītajam Raivo Jurševskim, kurš tagad uz apsūdzēto sola nonācis par savas paziņas nogalināšanu, dusmu uzplūdā uzbrūkot viņam ar cirvi.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2009.gada 16.novembrī Jurševskim par tā paša gada 1.aprīlī izdarītu paziņas noslepkavošanu piesprieda 18 gadu brīvības atņemšanu ar policijas kontroli uz trim gadiem un mantas konfiskāciju, taču, ņemot vērā iepriekš neizciesto papildsodu, kā galīgo sodu apgabaltiesa Jurševskim noteica 19 gadu brīvības atņemšanu ar policijas kontroli uz trīs gadiem un mantas konfiskāciju.

Vēlāk Jurševskis šo spriedumu pārsūdzēja, tāpēc lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā, kas šodien to izskatīja apelācijas kārtībā.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, izskatot apsūdzētā apelācijas sūdzību, AT šodien apgabaltiesas spriedumu atcēla daļā par papildsoda pieskaitīšanu, kā rezultātā noziedzīgā nodarījuma kvalifikācija Jurševskim netika grozīta, taču AT par sešiem mēnešiem samazināja viņam piespriesto galīgo sodu, kā rezultātā ar šodienas spriedumu Jurševskim noteikts cietumsods uz 18 gadiem un sešiem mēnešiem, taču pārējā daļā pirmās instances nolēmums atstāts negrozīts.

Pilns šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams 7.septembrī, bet pēc tam to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā AT Senāta Krimināllietu departamentā, informēja Kataja.

Saskaņā ar apsūdzību Jurševskis 2009.gada 1.aprīļa vakarā kāda Rīgas nama pagrabstāvā izvietotā darbnīcā kopā ar savu paziņu lietojis alkoholu. Personisku apvainojumu dēļ starp abiem vīriešiem izcēlies strīds, kura laikā Jurševskis, būdams jau 2003.gadā sodīts par kādu citu slepkavību, paņēmis cirvi un ne mazāk kā četras reizes iecirtis paziņam galvā. Rezultātā ievainotais vīrietis miris.

Kā izriet no pirmās instances tiesas sprieduma, pēc pāris nedēļām policisti Jurševski aizturējuši. Sākotnēji viņš norādījis, ka nav vainīgs minētajā slepkavībā, tomēr nedaudz vēlāk atzinies tajā.

Kad lieta nonākusi tiesā, Jurševskis atkal liecinājis, ka slepkavību nav izdarījis, proti, ar paziņu gan saticies, taču nekāda strīda neesot bijis un pēc kopīgas iedzeršanas viņš vienkārši aizgājis mājās. Tiesai Jurševskis klāstīja, ka policistiem slepkavībā atzinies vien tāpēc, ka tie uzvedušies draudīgi, aizturēto psiholoģiski iespaidojuši un ironizējuši, ka viņš neesot spējīgs dzīvot sabiedrībā.

Galu galā viens no policistiem licis uzņemties Jurševskim vainu, solot, ka tādā gadījumā tiks ņemta vērā vaļsirdīgā atzīšanās un palīdzēšana izmeklēšanai, kas vēlāk viņam pašam var nākt par labu, tiesā liecināja apsūdzētais.

Apkopojot lietā savāktos pierādījumus, tiesa tomēr uzskatīja, ka Jurševskis ir izdarījis minēto slepkavību, tāpēc viņš tika atzīts par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 118.panta 3.punktā, - slepkavībā, ko izdarījusi persona, kas jau agrāk kādu nogalinājusi.

Lai gan tiesas spriedums vēl nav stājies spēkā, Jurševskis atrodas apcietinājumā, kas viņam piemērots kā drošības līdzeklis.