Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers skaidro, ar ko atšķiras «airBaltic» un «Parex» glābšana

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) trešdienas rītā Latvijas Radio skaidroja, ar ko atšķiras aviokompānijas «airBaltic» glābšana no bēdīgi slavenās bankas «Parex» glābšanas.

Premjers norādīja, ka atšķirības šajos abos gadījumos ir fundamentālas. «Situācijas ir fundamentāli atšķirīgas. Būtībā te nevar salīdzināt aviokompāniju un banku. Tās ir atšķirīgas nozares, ar citām problēmām,» sacīja Dombrovskis.

Aviokompānijas gadījumā nauda tiek ieguldīta, lai stabilizētu uzņēmuma darbību. «Parex bankas» gadījums bijis citāds, norāda premjers.

«Šeit [«airBaltic»] ir nepieciešams ieguldīt naudu, lai stabilizētu uzņēmuma darbu. Valdība to gatava darīt, taču ar konkrētiem nosacījumiem,» – tā valdības vadītājs.

Ja «airBaltic» vadībā paliks Bertolts Fliks, valsts finansējumu uzņēmuma darbības stabilizēšanai nedos, intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Ministru prezidents, vēstī LETA.

Premjers uzsvēra, ka pašreizējā situācijā svarīgi esot, lai arī uzņēmuma mazākuma akcionārs būtu ieinteresēts uzņēmuma attīstībā. «Ja Fliks un otrs mazākuma akcionārs «Baltijas Aviācijas sistēmas» nepiekrīt valsts nosacījumiem, valsts nav gatava ieguldīt lidsabiedrībā līdzekļus, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi ar uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu,» skaidroja Dombrovskis.

Gan Fliks, gan valdība ir vienisprātis, ka lidsabiedrības vadībā ir jābūt nozares profesionālim, taču atšķiras viedokļi, ka tas ir tieši Fliks.

«Tas, ka «airBaltic» joprojām ir dzīva un ir tik liela, ir, pateicoties profesionāļiem tās vadībā, politiķiem tajā nav vietas,» raidījumam «900 sekundes» sacīja Fliks.

Ja valsts piedalīsies «airBaltic» pamatkapitāla palielināšanā, SIA «Baltijas Aviācijas sistēmas» būtu gatava atdot aviokompānijai īpašumtiesības uz zīmolu, sacīja Fliks. «Ja valsts piedalās kapitāla palielināšanā, mēs varētu iekļaut šādu nosacījumu,» sacīja Fliks, norādot, ka zīmolam bez kompānijas nav nekāda vērtība.

Dombrovskis uzskata, ka ir jāsāk «airBaltic» vadītāju pretendentu atlase. «Uz to atalgojumu, kādu saņem Fliks, varam sagaidīt labus kandidātus,» uzskata premjers. «tam obligāti nav jābūt no Latvijas, tas var būt arī starptautisks menedžeris.»

Uz jautājumu, kas notiek ar «airBaltic», ja mazākuma akcionāri nepiekrīt valdības nosacījumiem un valsts nepiekrīt ieguldīt naudu uzņēmumā, Dombrovskis konkrētu atbildi nesniedza. «Strādājam ticībā, ka mazākuma akcionāri piekritīs,» sacīja premjers un piebilda, ka bez valsts atbalsta uzņēmumam iespējams arī bankrots.