Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kadafi Tripoles rezidenci pametis «taktisku apsvērumu vadīts»

Lībijas diktators Muamars Kadadfi trešdien paziņoja, ka savu Tripoles rezidenci, kuru iepriekšējā dienā ieņēma nemiernieki, pametis veicot «taktisku atkāpšanos».

«Pēc tam, kad uz mums tika izšautas 64 NATO raķetes, Babalazizija nebija nekas vairāk kā drupu kaudze, un mēs taktisku apsvērumu vadīti to atstājām,» norādīja Kadafi, uzstājoties ar paziņojumu viņa dēla Seifa al Islama vadītajā interneta televīzijas kanālā «Al-Oruba».

Kā ziņots, nemiernieki otrdien pēc vairākas stundas ilgām kaujām ieņēma Kadafi plašo Tripoles Babalazizijas rezidenci.

Nemierniekiem izdevās sagraut kompleksa sienas un ielauzties tajā. Kompleksa aizstāvji aizbēga, un nedz Kadafi, nedz viņa ģimenes locekļi rezidencē netika atrasti.

Nemiernieku vienības svētdien vakarā iebruka Tripolē un ieņēmušas lielāko daļu galvaspilsētas, taču pilnībā to nekontrolē.

Tikmēr Kadafi pārstāvis Musa Ibrahims Sīrijas televīzijas kanālam «Arrai» paziņojis, ka Tripolē esot ieradušies 6500 «brīvprātīgo», lai aizstāvētu režīmu.

«Brīvprātīgie var ierasties Lībijā, un mēs viņiem dosim ieročus, munīciju un apmācību,» sacīja Ibragims.

Viņš piebilda, ka Kadafi spēki esot sagūstījuši vairākus dumpinieku līderus.

Savukārt nemiernieku izveidotās Nacionālās pagaidu padomes (NPP) vadītājs paziņojis, ka trīs dienas ilgušajās kaujās starp dumpiniekiem un Kadafi lojālajiem spēkiem Tripolē nogalināti 400 cilvēki, bet 2000 guvuši ievainojumus.

NPP priekšsēdētājs Mustafa Abdels Džalils televīzijas kanālam «France-24» pastāstīja, ka sagūstīti aptuveni 600 Kadafi lojālo kaujinieku, taču uzsvēra, ka kauja nebūs galā, kamēr netiks sagūstīts arī pats diktators.

Džalils piebilda, ka, viņaprāt, Kadafi Tripoli ir pametis, jo diktators neesot pietiekami drosmīgs, lai paliktu un cīnītos.

«Ceru, ka viņš tiks notverts dzīvs un tiesāts, lai pasaule uzzina par viņa noziegumiem,» uzsvēra NPP priekšsēdētājs.