Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis sola, ka «airBaltic» vadībā netiks iecelts politiķis

Premjers Valdis Dombrovskis (V) šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem apliecināja, ka var dot garantijas: nomainot aviosabiedrības AS «Air Baltic Corporation» («airBaltic») vadību, tās jaunais vadītājs nebūs politiķis, bet gan profesionālis.

«airBaltic» ir nepieciešams profesionāls menedžeris ar pieredzi aviosfērā, starptautisku reputāciju un atpazīstamību, norādīja premjers.

Viņš arī skaidroja, ka, īstenojot kādu no valdības lēmumā paredzētajiem iespējamajiem scenārijiem, būs jāpalielina šī gada budžeta deficīts.

Premjers norādīja, ka valdība līdz ar vakardienas lēmumu ir nolēmusi atbalstīt «airBaltic» sekmīgu attīstību.

Kā ziņots, valdība vakar nolēma piedalīties Latvijas nacionālās lidsabiedrības «airBaltic» glābšanā, pēc valdības sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Konsultāciju kompānijai «Prudentia» divu nedēļu laikā ir jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā. «Prudentia» pētīšot divus scenārijus - valsts piedalās līdzvērtīgi kā otrs akcionārs vai «valsts pilnībā piedalās visā kompānijas darbībā». Pēc valdības pārstāvju teiktā, pārdot «airBaltic» akcijas pašreizējā situācijā valstij nav ieteikuši konsultanti.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss atzinis, ka valsts akcionārs vēlas nomainīt ne tikai «airBaltic» vadītāju Bertoltu Fliku un neizslēdz iespēju, ka izmaiņas varētu skart arī citus augstākā līmeņa menedžerus.

«Air Baltic Corporation» ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un «Baltijas Aviācijas sistēmas» (47,2%). «Baltijas Aviācijas sistēmas» vienādās daļās pieder Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai «Taurus Asset Management Fund Limited».